İnternette En Çok Kullanılan 27 Emoji

Bazı sürprizler sizi bekliyor olabilir!

Emojiler günlük sanal iletişimin bir parçası haline geldiğinden beri, sabit kalan bazı emoji tepkileri oldu. Başka bir deyişle, favori. İnsanlar çevrimiçi içeriğe tepki verirken kelimelerin yerine emojiyi kullanır ve bu tepkiler bir dereceye kadar tutarlı olabilir. Bazı tepkiler dikkatlidir ve bazen bulabildiğimiz tepkilerdir.

Bu nedenle, klavyenizde görünen en üstteki emojilere ve interneti kullanan bir milyar kişiye dayanarak, dünya çapında en çok kullanılan emojilerin bu listesini derledik. En sevdiğiniz / en çok kullandığınız emojinin listede olup olmadığını öğrenin!

 1. 😂 Sevinç Gözyaşları Emoji
  😂 emoji, herhangi bir düzeyde komik olan her şeye verilen en yaygın tepkidir. 🤣 Rolling on the Floor Laughing emojisinden daha çok tercih edilir ve iyi nedenlerle. Aşağıdaki nedenleri bilin .
 2. ❤️ Kırmızı Kalp Emojisi
  İnsanlar genellikle kalplerini mutlu eden şeyleri takip ederler. Cesaretlerini kırmaktan ya da kayıtsız kalmaktansa onları rahatlatmak zorunda olan insanlarla sohbet etmeye kendilerini kaptırırlar. Ve sanal atmosferde bu kadar çok sevgi olduğunda, ❤️ en çok kullanılan emojilerin ilk saniyesine itme olasılığı yüksektir.
 3. 😍 Kalp Gözlü Emoji ile Gülen Yüz
  Birisi bize beğendiğimiz / sevdiğimiz bir şey gönderdiğinde, mümkün olan en iyi şekilde yanıt vermek zorundayız ve işte burada 😍 devreye girer. Sonuçta bu, nefret eden bir kabile olmadığımızı göstermek için devam eder. Gerçek olmasa da sanal dünyada çok fazla sevgi var.
 4. 🤣 Yuvarlanan Emoji Gülen Yerde
  Buradayız. İkonik ROFL . Kahkahadan yerde yuvarlanacaksak, o zaman bu çok iyi bir şaka olmalı. 🤣’nin dördüncü sırada yer almasının ve birinci ya da ikinci olmamasının nedeni, günlük olarak tüketilen neşenin mideyi ağrıtacak kadar komik olmamasıdır. Bu sadece komik. Hahaha gibi ve hahahahaha değil.
 5. 😊 Gülen Gözlerle Gülen Yüz Emoji
  Konfor bölgesi hakkında konuşun ve bu emoji onu tanımlar. Herkesten neredeyse her şeye yanıt vermek için mükemmel ve rahat bir emoji. ” Doğum günün kutlu olsun” , ” Elbiseni beğendim” , ” Güzel!” bir tanıdığımdan crack için sert bir cevap ve 😊 koddur.
 6. 🙏 Katlanmış Eller Emoji
  Dünya ya sürekli beşlik atıyor ya da sürekli bir minnettarlık durumunda. Bununla birlikte, katlanmış eller en çok kullanılan altıncı emojidir. İyiliğe yanıt verirken 🙏’nin de kullanıldığı göz önüne alındığında, birçok kişi iltifattan adil pay alıyor gibi görünüyor.
 7. 💕 İki Kalp Emojisi
  İki kalp, biri için romantik bir ilişkiyi temsil ederken, diğeri için herhangi bir sıcak ama platonik ilişkinin sembolüdür. Ve iyi haber şu ki, sanal olarak ve umarım gerçekte de çok sevildiğimizi hissediyoruz. Diğer kalbin mutlaka bir kişiye ait olması gerekmez.
 8. 😭 Yüksek Sesle Ağlayan Yüz Emojisi
  Ah. Üzüntü eski dostum . Bu emojinin listede sekizinci olması ve mevcut durum göz önüne alındığında ilk üçe yakın olmaması harika bir şey. 😭 kesinlikle ağlayan bir surattır, ancak üzücü bir cevap olması gerekmez. “Sevinç gözyaşları” veya “korku gözyaşları” da olabilir.
 9. 😘 Yüzü Üfleyen Öpücük Emojisi
  Aww. Bak kim duygu göstermeye başlıyor. Kalpler öpücüklerden farklıdır, küçük veya büyük gagalardan daha az sevgi gösterirler. Bu yüzden, hepimiz etkili bir şekilde duyguları göstermeye programlanmadığımız için 9. sıra adil bir anlaşma gibi görünüyor ve bu konum sadece çoğumuzun yapabileceğini kanıtlıyor.
 10. 👍 Yaşasın Emoji
  Yang’ın Thumbs Up’ın yin, 👎 Thumbs Down emojisi olduğunun farkındayız ve bunların ne anlama geldiğinin de farkındayız. Tatmin edici bir şekilde, birçok insan geçiniyor! Tamamen olmasa da, en azından bir düzeyde. Herkes hemen hemen herkesle hoşlanıyor, onaylıyor, hemfikir ve olumlu davranıyor!
 11. 😅 Terli Emoji ile Sırıtan Yüz
  İnsanların ilk 11 özelliği olarak “garip” olması şaşırtıcı değil. Sanal yolculuğumuzun bir noktasında hepimiz garip, garip bir şekilde şaşırmış, hatta garip bir şekilde gülmüşüzdür. Ve her zaman 😅 bizi hiçbir şey gibi desteklemedi.
 12. 👏 Alkışlayan Eller Emoji
  İyi olduğumuz bir şey varsa o da minnettarlıktır. Ancak olumsuz yanı, onunla biraz cimri davranabilmemiz, çünkü evet, yapıcı bir şekilde minnettar olmalıyız . İşte o zaman alaycı olacağız. 👏 her ikisi için de mükemmel bir emoji ve görünüşe göre listede en çok kullanılan 12. emoji. Bizim hakkımızda çok şey anlatıyor .
 13. 😁 Gülen Göz Emojisiyle Parlayan Yüz
  Hepimiz gülümseriz ama çok azı diş göstermeyi seçer. Böylece 😁 13. konuma itiliyor. Ama bu hala harika çünkü bu, interneti kullanan huysuz yaşlı insanlar olmadığımızın kanıtı. Ayrıca, bu emoji bize göre en saf duyguyu temsil ediyor ve onunla asla yanlış gidemezsin.
 14. ♥ ️ Kalpli Emoji
  OG ❤️ Red Heart’ın parlak yüzeyini kullanmak istemediğimizde, ♥ ️’ları aynı anlama geldiklerini varsayarsak, sadece biraz gotik kullanıyoruz . Şekil aynı olsa da, renk daha derin ve anlamı iyi, kartlar veya kart oyunları. Fakat! Genelleme yapmakta özgürüz.
 15. 🔥 Ateş Emojisi
  🔥 kullandığımızda kesinlikle yanan bir dünya hakkında çığlık atmıyoruz. Bu emoji daha çok ateşli, hararetli / ısınan veya hatta cesur ve şiddetli bir şey için bir sosyal medya “argosu”. Dünya değilse, bu noktada en azından sıcak bir şey bulmamız bir rahatlama!
 16. 💔 Kırık Kalp Emojisi
  Kırık bir kalbi çağırmak için bir emoji gibisi yoktur. Hepimiz emojilerle geçirdiğimiz zaman boyunca farklı şekillerde kırıldık. Bazı şeyler diğerlerinden daha az sıradan. Bu, keder ve kederin bir ifade şeklidir ve bu çerçevede 15. duygumuz veya daha doğrusu emojimiz gibi görünüyor.
 17. 💖 Parlak Kalp Emojisi
  Vay canına, çok hızlı tırmanmaktan bahset . Kırık bir kalpten yepyeni, ışıltılı bir kalbe şifa zamanımız hemen! Biz hızlı şifacılarız! Ya bu, ya da önceki emojiyi gönderdiğimizde gerçekten kırılmadık. Yine de, hızlı hareket ediyoruz.
 18. 💙 Mavi Kalp Emojisi
  Kırmızı kalpler en çok sevdiklerimize, mavi kalpler de sevdiklerimize. Biz böyle bir sarkaçız, her şey ya da hiçbir şey . Sürekli duygular ve karışık duygular arasında gidip geliyor. Eğer biz bir tanıdık ya da sadece vibe olmayan bir uzak aile üyesine sevgi göstermek gerekir kullandığımız emoji’yi üst biridir 💙 istiyorum ama söyle.
 19. 😢 Ağlayan Yüz Emojisi
  Bu tepki, gerçekten yürek burkan bir şey içindir. Sol gözden ilk düşen tek bir gözyaşı damlasının psikolojiye göre ağrı olduğu söylenir (tabii ki ana akım olana değil). Yine de, bunu alan birçok kişi var! Böylece, bu emojiyi yüreklendirici bir şeye tepkiden çok acı verici hale getirmek.
 20. 🤔 Düşünen Yüz Emojisi
  Şimdi, şuna bakar mısın? 20. yerde sosyal medyada düşünme eğilimindeyiz! Tabii üst 19 gönderilirken, bazı teminat düşünme yapabilirler ama aslında hiç, aslında düşünmek ve bizler düşünme yirminci noktada olduğunu ifade etmektedir. Evrim için çok fazla .
 21. 😆 Sırıtan Yüz Emojisi
  Çevrimiçi “gülme faktörü” gün geçtikçe ve bu listeye göre nişleşir. 21. yüzyıl komedisinin 21. yeri uygun görünüyor. Komik bir bağlamda 😆 kullandığımızda bu iki şeydir; ya hırıltılı bir şekilde komik ya da gözyaşı karmaşası olmadan sadece komik. Ancak, 😆 en çok eskisiyle gider. Görünüşe göre yükseliyoruz ve gerçek komedi ile geliyoruz!
 22. 🙄 Yuvarlanan Gözlerle Yüz Emoji
  Bu emoji 🙄, gözlerinizi devirmekten veya birinin bunu gerçek hayatta yaptığını görmekten çok daha az kışkırtıcı. Bu emoji, alay, kafa karışıklığı, alay ve sadece ” wtf” demenin sessiz ve ince bir yolunu yansıtır. Buradaki sayıya bakarsak, düzenli olarak zihin uyuşturan bir şeyle karşılaşma ihtimalimiz% 22’dir.
 23. 💪 Biceps Emojisi
  Tamam, şimdi bu, yırtık özelliklerimizi yirmi üçüncü kez göstermeyi düşündüğümüz anlamına gelmiyor. Bazılarımız sadık inananlar olduktan ve sadece aldatma günlerini uyguladıktan sonra bile içeriğe 💪’i dahil ediyoruz. Çünkü 💪 fiziksel zindelikten çok güç ve irade hakkında konuşuyor.
 24. 😉 Göz Kırpan Yüz Emojisi
  Vay be, daha az çevrimiçi sürüngenler! Göz kırpmak gerçekte ürkütücü olabilir ve neredeyse daha ürkütücü olabilir, ancak 😉 başka şeyler de ifade eder. İlkelliğimizi yükseltebilecek şeyler, rıza gibi şeyler! Çoğu zaman 😉 rastgele kayan bir DM değildir, kabul edecek şekilde kalitesiz davranan rızaya dayalı bir ortaktan gelir.
 25. 🙂 Biraz Gülen Yüz Emojisi
  Emojiyi sadece iletmek için kullanacak türden biriysek, o zaman 🙂’nin hemen hemen her şeye mükemmel bir yanıt olduğu konusunda hemfikiriz. Ancak, kesin bir iletim arıyorsak, o zaman 🙂 gülümseyen bir kaltak surattır. Birinin gerçekten gülümsemek istemediğinde sahip olduğu gülümseme.
 26. 👌 Tamam El Emojisi
  Bazı kültürler, 👌’i bir Tamam / Havalı / Pekala eli olarak yorumlarken, bazı kültürel bağlamlar bu hareketi bir Wow / Lanet İyi / Harika / Harika bir el olarak tutar. Tonlar farklı olsa da, ikisi de aynı türden onayla sadece farklı seviyelerde rezonansa girerler.
 27. 🤗 Sarılma Yüz Emojisi
  Bu toparlamadaki son şey, kucaklayan yüz. 27 numarada yer almasının nedeni, bu emojinin ne kadar sevimli görünse de oldukça mantıksız olmasıdır. Kucaklayan bir yüz. Her neyse, bu listedeki ilk “fiziksel” duygu ifadesi ve maalesef buradaki son emoji.
  Sınırlar hakkında oldukça fazla şey söylüyor. Bu çok iyi bir şey!

Bu liste, genel bir sosyal medya kullanım parametresinde yakın geçmişte her bir emojinin kullanıldığı sıklığı vurgular. Böylece, onları verilen kronolojiye yerleştirmek. Favorin listede olmasa sorun değil. Herkesin kendi tercihleri vardır!

İlginizi Çekebilir!

İPhone'da Instagram hesabı nasıl doğrulanır

Hiç Instagram hesabınızı doğrulatmak istediniz, ancak nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Eh, Instagram artık kullanıcıların hesaplarını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir