2020’nin En İyi AI Yazma Asistanı Uygulamaları ve Araçları

İçerik bugün yüksek talep görüyor. En etkili dijital pazarlama stratejilerinden biri, ilgi çekici içerik yazmaktır. Oluşturduğunuz içerik, mesajınızı okuyucunuza iletir ve onları rakipleriniz üzerinden ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satın almaya ikna eder. İçeriğin önemi ve yazarların bunu iletme hızı göz önüne alındığında, yazmayı geliştirmeye yardımcı olacak bu kadar çok yazı asistanının olması şaşırtıcı değil. Bu nedenle, […]

İçerik bugün yüksek talep görüyor. En etkili dijital pazarlama stratejilerinden biri, ilgi çekici içerik yazmaktır. Oluşturduğunuz içerik, mesajınızı okuyucunuza iletir ve onları rakipleriniz üzerinden ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satın almaya ikna eder.

İçeriğin önemi ve yazarların bunu iletme hızı göz önüne alındığında, yazmayı geliştirmeye yardımcı olacak bu kadar çok yazı asistanının olması şaşırtıcı değil. Bu nedenle, zaman ayırmanız için en iyi AI yazma asistanlarının bir listesini derledik.

INK_

Dijital pazarlama ekipleri için en iyisi

INK, türünün ilk örneği olan Yazarlar için bir AI Web İçeriği Optimizasyon Platformudur. Tamamen içerik ve dijital pazarlamayla ilgili bir dünyada, arama motoru optimizasyonu hayatta kalmak ve görünür olmak için hayati önem taşır. Ancak birçok yazar, SEO öğrenmek zorunda kalmadan veya SEO uzmanlarını işe almak zorunda kalmadan yazmak istiyor. INK, SEO’yu SEO’su olmayan kişiler için bile kolaylaştırır.

Bu çağın içerik yaratıcıları için tasarlanan INK, hepsini tek bir yerde yazıp optimize edebileceğiniz bir platformdur. Özelleştirilmiş Wordcount hedefleri, Çoklu Anahtar Sözcük desteği, Yazım ve Dilbilgisi denetimi, Özelleştirilmiş Okuma seviyeleri, Meta Veri Optimizasyonu, Altyazı Oluşturma ve Alternatif Metin ve Sürükle ve Bırak Görüntü Optimizasyonu gibi özelliklerle, yakında favoriniz olacak.

Ayrıca dikkat dağıtıcı olmayan / çevrimdışı yazma, Disleksi, Renk Körlüğü veya Koyu Tema, Kolay metin içe / dışa aktarımı ve çok daha fazlası gibi özelliklerle kullanıcı deneyimini sorunsuz hale getirmek için harika bir arayüze sahiptir.

INK Uygulaması hem Windows hem de Mac OS için indirilebilir. Ayrıca, WordPress siteniz için kolay içe aktarma için bir tamamlayıcı eklenti sağlar.

INK Standard ile mevcut ‘INK For All’ planıyla INK herkes için ücretsizdir ve yakında piyasaya sürülecek INK Plus, bir fiyata ek özellikler sağlayacaktır.

INK_’yi açın

Grammarly

En popüler AI yazma asistanı

Grammarly, piyasadaki en popüler dijital yazma asistanlarından biri olmalı. Günlük 20 milyondan fazla aktif kullanıcıyla, yazınızı net ve hatasız hale getirmek için kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Grammarly yalnızca gramer hatalarını düzeltmenize yardımcı olmakla kalmaz, bunun ötesine de geçer.

Temel gramer hatalarını düzeltmekten aşırı kullanılan kelimelerden kaçınmaya, yazınızı kısa ve öz tutmaya ve kulağa daha güvenli gelmeye kadar her konuda size yardımcı olabilir.

Grammarly’nin benzersiz özelliklerinden biri ton algılayıcı ve hedef ayarlayıcıdır. Yazınız için hedef kitlenize, resmiyetinize ve etki alanınıza göre hedefler belirleyebilirsiniz ve bu, yazma önerilerinizi bunlara göre kişiselleştirir. Ayrıca metninizin tonunu da algılayabilir, böylece metninizin okuyucuya nasıl geleceği konusunda bir fikriniz olur.

Grammarly neredeyse tüm platformlarda mevcuttur. Çevrimiçi Grammarly düzenleyicisini kullanabilir, Chrome, Safari, Firefox ve Microsoft Edge için bir tarayıcı uzantısı olarak yükleyebilirsiniz. Ayrıca bir masaüstü uygulaması (hem Windows hem de Mac OS), Microsoft Office (yalnızca Windows) ve hem iOS hem de Android için mobil klavye olarak mevcuttur.

Grammarly Basic, yukarıda listelenen temel özelliklerin çoğunu sağlayan herkes için ücretsizdir. Kullanıcılar ayrıca yazınızı netleştirmek için birçok gelişmiş özelliğe sahip bir Premium aboneliği seçebilirler. Grammarly ayrıca işletmeler için Grammarly Business ve eğitim kurumları için Grammarly @edu sunar.

Dilbilgisini Aç

Linguix

Grammarly’ye en iyi alternatif

Linguix, yazmanızı ve iletişiminizi kolay ve hatasız hale getirecek başka bir AI tabanlı düzenleyicidir. Ancak, piyasadaki düzinelerce dilbilgisi kontrol aracı gibi değil. Temel düzeltmeler yapmaz, araç, yazınızdaki dilbilgisi, yazım ve noktalama hatalarını bulmak için 2000’den fazla bağlam temelli kural ve 1700’den fazla kalıp uygular.

Onu benzersiz kılan, sistemin derinlere inmesi ve bağlamsal hatalar için bile düzeltmeler sunmasıdır. Ayrıca, örneğin cümlelerin uzunluğunu düzelterek veya bazı resimler ekleyerek içeriğinizin web’de nasıl daha iyi görünmesini sağlayabileceğiniz konusunda size tavsiyelerde bulunacaktır.

Hatalarınızı düzeltmenin ve yazılı tavsiyelerde bulunmanın yanı sıra, ilerlemenizi de takip eder ve performans raporlarınızı sunar, böylece yazınızın hangi yönleri üzerinde çalışmanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Bu nedenle, yazma becerilerinizi zaman içinde geliştirmenize yardımcı olur.

Linguix, internette sorunsuz bir yazma deneyimi sağlamak için ücretsiz bir web editörü ve Chrome, Firefox ve Microsoft Edge için tarayıcı uzantıları sunar. Ve tüm platformlarda iletişiminizi gerçekten hatasız hale getirme yolunda Android ve Apple için bir mobil klavyeye sahipler.

Temel Linguix düzenleyicisinin kullanımı ücretsizdir ve türe özgü yazma stili kontrolleri, kelime dağarcığı geliştirmeleri, eş anlamlı sözcük önerileri vb. Gibi gelişmiş özelliklere sahip premium düzenleyici, aylık, üç aylık veya yıllık abonelikle satın alınabilir.

Linguix’i açın

Qordoba

Ekiplerin tutarlı bir tarzda yazması için AI Yazma asistanı

Qordoba, ekipler ve şirketler için bir AI yazma asistanıdır. Bir şirketteki farklı kişiler ürün açıklamaları, belgeler ve blog gönderileri gibi farklı içerikler yazmak üzere görevlendirildiğinde, tutarsızlık genellikle kaçınılmazdır. Marka imajı için iyi değildir, ayrıca müşteri için ürün deneyimine de zarar verir. Qordoba, ekiplerin her seferinde net, tutarlı ve markaya uygun içerik oluşturmasına yardımcı olarak bu sorunu çözüyor.

Qordoba, yazarlarınızın izlemesi gereken içerik yönergelerini tanımlayabileceğiniz bir ‘stil kılavuzu’ tanımlamanıza olanak tanır; marka sesi, cinsiyetlendirilmiş dil tercihleri, canlılık vb. Daha sonra içeriği stil rehberinize göre analiz eder ve yazarlara ne yapılması gerektiği konusunda geri bildirimde bulunur. düzeltmek. Ayrıca, yazım, dilbilgisi, okunabilirlik vb. Gibi standart bir yazı düzenleyicisinin özelliklerine sahiptir ve bu onu eksiksiz bir paket haline getirir.

Ürünün iki ücretli planı vardır – Başlangıç ​​ve İşletme. “Başlangıç” planı, küçük ekipler veya şirketler içindir ve 5 kullanıcı için destek içerir ve ek bir ücret karşılığında ek kullanıcı eklenir. ‘Kurumsal’ plan, daha büyük ekiplere ve şirketlere hitap eder; Plan 30 kullanıcıda başlar, intihal kontrolü, cinsiyet önyargılı işaretleme, beyaz etiketleme, çoklu stil kılavuzları vb. gibi ek özellikler içerir. Qordoba ücretsiz kullanım için mevcut değildir, ancak temel planının ücretsiz bir deneme sürümünü sunar.

Satın alınan plana göre bir Web uygulaması, Chrome uzantısı (Başlangıç ​​Planı) veya bir Chrome, Word ve Google Dokümanlar uzantısı (Kurumsal Plan) olarak mevcuttur.

Qordoba’yı açın

Hemingway

Herkes için tamamen ücretsiz AI Yazma asistanı

Hemingway Editor, yazınızı cesur ve net hale getirme arayışınızda size yardımcı olacak bir başka harika yazma asistanıdır. Hemingway, yazınızı daha net hale getirmek için zarfları, pasif sesi, korkunç cümleleri ve karmaşık kelimeleri vurgular. Hemingway Uygulaması ayrıca diğer editörlerin yazmayı kolaylaştırması gereken başka araçlara da sahiptir.

Ayrıca ‘Yaz’ ve ‘Düzenleme’ modları sunar. Yazma modunda, Hemingway’in düzenleme araçları olmadan dikkatiniz dağılmadan yazabilirsiniz. Yazmayı bitirdiğinizde, gerçek zamanlı Hemingway geri bildirimi ile metinde değişiklikler yapabileceğiniz Düzenleme moduna geçin.

Çevrimiçi düzenleyici, ücretsiz sürümde bulunan tüm özelliklerle birlikte tüm kullanıcılar için ücretsizdir. Kullanıcılar ayrıca Windows veya Mac OS için çevrimdışı masaüstü uygulamasını satın alabilir. Masaüstü uygulaması, WordPress, Medium ve diğer platformlarda kolay yayınlama, Microsoft Word ve diğer editörler için destek ve Hemingway önemli noktalarının paylaşılması gibi özellikler sağlar.

Hemingway’i açın

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top