Windows 10'da Yetişkin Web Siteleri Nasıl Engellenir

İnternetin artan popülaritesi ve erişilebilirliği birçokları için endişe kaynağıdır. Endişenin arkasındaki en önemli nedenlerden biri yetişkinlere yönelik web siteleri.

Çoğu kullanıcı, neden olabileceği olumsuz etki nedeniyle çocuklarının veya diğer aile üyelerinin bu web sitelerine erişmesini istemez. Windows 10, yetişkin web sitelerini engelleme özelliği sunar ve İnternet’in verimli kullanımını sağlar. İstediğiniz kadar web sitesini kolayca engelleyebilirsiniz ve bunu yapmak çok basittir.

Yetişkinlere Yönelik Web Sitelerini Engelleme

Sisteminizdeki yetişkin web sitelerini engellemek için ayarları açın. Görev Çubuğunun solundaki Windows simgesine sağ tıklayın ve ardından ‘Ayarlar’ı seçin.

Ayarlar’da ‘Hesaplar’ı tıklayın.

Bir sonraki pencerede, soldaki ‘Aile ve diğer kullanıcılar’ı tıklayın.

Şimdi hesaplarını oluşturmak için ‘Aile üyesi ekle’yi tıklayın.

Bir aile kullanıcıları grubuna eklediğiniz kişinin E-posta Kimliğini girin ve ardından ‘İleri’ye tıklayın.

Sonraki sayfada ‘Üye’yi seçin ve ardından alttaki’ Davet Et’i tıklayın.

Girdiğiniz E-posta Kimliğine bir davet gönderilir. Daveti kabul etmek için, daha önce girdiğiniz E-posta Kimliği ile Microsoft’ta oturum açın ve ardından ‘İleri’ye tıklayın.

Şimdi yeni bir sekme açılacaktır. Yeni sekmede “Şimdi katıl” ı tıklayın.

Şimdi daveti kabul edin ve hesaptan çıkış yapın. Tekrar ‘Aile ve diğer kullanıcılar’ ayarlarını açın ve ‘Çevrimiçi aile ayarlarını yönetin’i tıklayın.

Microsoft hesabınız varsayılan tarayıcıda açılacaktır. Yeni üye hesabının altında, ‘Diğer seçenekler’i tıklayın ve ardından’ İçerik kısıtlamaları’nı seçin.

‘Web’de gezinme’ başlığının altındaki açma / kapama düğmesine tıklayın.

Artık engellemek istediğiniz web sitesinin URL’sini ‘Her zaman engelleniyor’ bölümüne girebilirsiniz.

Aşağıda, engellenen web sitelerine iki örnek verilmiştir. Engellemek istediğiniz yetişkin web sitelerinin URL’sini ekleyebilirsiniz. URL’yi yazdıktan sonra, web sitesini listeye eklemek için Enter

Artık yeni hesap için yetişkin web sitelerini başarıyla engellediniz. Yeni hesapla her oturum açtığınızda, engellenen web sitesine erişemezsiniz. Çocuklarınız için web sitelerini engellemek istiyorsanız, yukarıda yaptığımız gibi onlar için bir üye kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz ve her oturum açtıklarında, yönetici tarafından engellenen web sitesine erişemezler.

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Discord Stream Sharing Discoloration in Windows

Windows’ta Discord Akış Paylaşımı Renk Değişikliği Nasıl Onarılır

Discord ekran paylaşımı sırasında görüntüde bozulma veya renklerin solması mı var? Bu çözümlere göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir