İOS 14 çalıştıran iPhone'da Mesajlarda SMS Filtreleri Nasıl Kullanılır

Emir nihayet iPhone’daki mesajlarımız olan kaosa geliyor!

Yanılıyorsam düzeltin ama Apple’ın geçmişte mesajları işleme biçiminden kim rahatsız olmadı? Tüm mesajlarımız tek bir alanda bir araya getirildi, sanki bu hiç de rahatsız edici değil. Elbette, Apple’ın iOS 13’te de SMS filtrelemesi var, ancak işe yaradı mı?

Kullandığım zaman içinde, benim için birkaç mesajı zar zor filtreledi. Mesajlar uygulamasında ekranımda görebildiğim tek şey spam gönderenlerdi. Ve ayar, bulmak için iPhone ayarlarınıza ne kadar derinlemesine girmeniz gerektiğinden herkesin bile farkında olduğu bir şey değildi.

Ancak nihayet Apple, iOS 14’te çoğunluğun üstesinden gelmeye ve mesajlara filtreler eklemeye karar verdi. İOS 14 ile mesaj filtreleri varsayılan olarak açık olacak, böylece ayarlara girmenize gerek kalmayacak. Bu filtreler ayrıca iOS 14 beta sürümünde olağanüstü bir şekilde çalışıyor gibi görünüyor – seleflerine göre çok büyük bir gelişme.

Mesajlarınız geleneksel ‘Bilinen’ ve ‘Bilinmeyen’ gönderenler kategorilerine ayrılacaktır. Ek olarak, iOS 14 ayrıca işlem, promosyon ve önemsiz mesajlar için ayrı bir bölüme sahiptir.

Bu, önemli mesajlarınızdan hiçbirinin spam mesajlar denizinde kaybolmayacağı anlamına gelir!

Ayar varsayılan olarak açık olsa da, iPhone ayarlarınızda bulabilir ve istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz.

İPhone ayarlarınızı açın ve seçenekler listesinden ‘Mesajlar’a dokunun.

Mesaj ayarlarında aşağı kaydırın ve ‘Mesaj Filtreleme’ bölümü altında dosyalanmış ‘Bilinmeyen ve Spam’ adına göre bir seçenek bulacaksınız. Aç onu.

Şimdi, Mesaj filtrelemeyi tamamen kapatmanız gerekirse, ‘Bilinmeyen Gönderenleri Filtrele’ geçişini kapatın. Mesajlarınız herhangi bir filtre olmadan eskiden olduğu gibi geri dönecektir. Bunu kapatmak, “İşlemler”, “Promosyonlar” ve “Önemsiz” kategorilerini de ortadan kaldırır.

Bilinen ve bilinmeyen gönderenler arasındaki ayrımı korumak istiyor, ancak işlemler, promosyonlar ve önemsiz durumlardaki daha fazla ayrışmanın sizin için biraz fazla olduğunu düşünüyorsanız, yalnızca kapatmayı seçebilirsiniz. “SMS Filtreleme” kategorisi altında, varsayılan seçim olan “SMS Filtresi” yerine “Yok” u seçin.

İOS 14’teki mesajlar, Apple’ın burada tartışılana ek olarak birçok yeni özelliği tanıtmasıyla şimdiye kadar yaşadıklarımızdan önemli ölçüde farklı olacak, sadece birkaç isim vermek gerekirse, görüşmeleri sabitlemek ve sıralı yanıtlar gibi.

Apple, iOS 14 ile çok sayıda bandwagona atlıyor gibi görünüyor, ancak gerçekten, zamanla ilgili ve biz şikayet etmiyoruz. Çünkü gerçekten temel olanları masaya yatırmak anlamına geliyorsa, yalnızca “yenilikçi” özellikler getirmenin ne yararı var?

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir