İMessage’ı Okunmadı Olarak İşaretleme

İPhone’daki Mesajlar uygulamasında mesajları okunmadı olarak işaretleyemezsiniz. Ama bunun yerine bunu yapabilirsiniz.

Gün boyunca çok sayıda mesaj alıyoruz, ancak her zaman hepsine cevap vermek istemiyoruz. İster meşgul olun ister şu anda yanıt vermek istemiyor olun, herkesin kendine göre nedenleri vardır. Yine de bazen yanlışlıkla veya seçim dışı olarak bir mesaj açarsınız. Ve şimdi onu daha sonra yanıtlamayı hatırlayabilmek için okunmadı olarak işaretlemek istiyorsunuz.

Ancak ne yazık ki, iOS 14’e gelen özelliğin söylentilerine rağmen, henüz iOS’un bir parçası değil. Bunun yerine, kendi içinde yararlı olan sabitleme özelliği ile değiştirildi. Yine de, birçok kullanıcı bu olaylardan hayal kırıklığına uğradı.

Bir mesajı okunmadı olarak işaretleme özelliği, birçok insan için oldukça tercih edilir. Aslında mesajın durumunu okunmamış duruma dönüştürmese de (okundu bilgisi açıksa), mesele bu değil. Mesajları yanıtlamanızı hatırlatmanın yanı sıra, mesajlara geri dönmek üzere konuşmaları işaretlemek için de kullanabilirsiniz.

Bir iMessage’ı okunmadı olarak işaretleme seçeneği olabilir, ancak kendinize mesajı sanki okunmamış gibi hatırlatmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Mesajı Kendinize İletin

Hatırlatılmasını istediğiniz mesajı kendinize iletebilirsiniz. Mesajı iletmek için mesaja uzun dokunun. Mesajın altında birkaç seçenek belirecektir. ‘Diğer’ seçeneğine dokunun.

Ardından, ekranın sağ alt köşesindeki ‘Yönlendir’ seçeneğine dokunun.

İletişim bilgilerinizi ‘Kime’ bölümüne girin ve mesajı kendinize iletin.

Kendinize göndereceğiniz yeni mesaj okunmayacak ve hala yanıtlamanız gereken orijinal mesajın bir hatırlatıcısı olarak işlev görecek.

Siri’den Size Hatırlatmasını İsteyin

Manuel olarak bir hatırlatıcı ayarlayabilseniz de, Siri’den bunu sizin için yapmasını istemek çok daha kolay ve hızlıdır. Kendinize bir hatırlatıcı ayarlamak zorunda kalma fikri çok zahmetli, ancak karışıma Siri’yi ekleyin ve elinizde hızlı bir çözüm var.

Mesaj hala açıkken, Ana Ekran düğmesine basarak veya “Hey, Siri” diyerek Siri’yi çağırın. Ardından, ‘Bunu bana bir saat içinde hatırlat’ veya ayarlamak istediğiniz zaman dilimini söyleyin.

Mesaj için bir hatırlatıcı oluşturulacak ve zaman penceresi dolduğunda bir bildirim alacaksınız.

Hepimiz Apple’ın bu özelliği iOS’a eklemesini beklerken, oturmak zorunda değilsiniz. Mesajlara cevap vermeyi unutmak ve kaçınılmaz olarak oluşturacağı sorunlarla karşılaşmak yerine, mesajlarınızı takip etmek için bu geçici çözümlerden birini kullanın.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir