DÜZELTME: Samsung WPD 2.14.9.0 sürücüsü Windows'a yüklenemiyor

Microsoft kısa süre önce bir Windows güncellemesi aracılığıyla Samsung WPD sürücü sürümü 2.14.9.0’ın toplu olarak piyasaya sürülmesine başladı. Bilgisayarınıza yakın zamanda bir Samsung Mobile cihazı bağladıysanız, bu sürücü güncellemesini Windows güncelleme ayarları altında alacaksınız. Samsung WPD sürücüsü 2.14.9.0 çoğu kullanıcı için iyi bir şekilde yüklenir, ancak güncellemeyi Windows’tan yüklerken sorun yaşıyorsanız

Microsoft kısa süre önce bir Windows güncellemesi aracılığıyla Samsung WPD sürücü sürümü 2.14.9.0’ın toplu olarak piyasaya sürülmesine başladı. Bilgisayarınıza yakın zamanda bir Samsung Mobile cihazı bağladıysanız, bu sürücü güncellemesini Windows güncelleme ayarları altında alacaksınız.

Samsung WPD sürücüsü 2.14.9.0 çoğu kullanıcı için iyi bir şekilde yüklenir, ancak Windows’tan güncellemeyi yüklerken sorun yaşıyorsanız, güncelleme paketini manuel olarak da bilgisayarınıza indirip yükleyebilirsiniz.

Microsoft’un sunucusundan “SAMSUNG Electronics Co., Ltd. – WPD – 12/4/2018 12:00:00 AM – 2.14.9.0” güncelleme paketini aldık. Aşağıdaki bağlantıdan edinin ve PC’nize manuel olarak kurmak için talimatları izleyin.

Samsung WPD Driver 2.14.9.0’ı indirin

Samsung WPD 2.14.9.0 sürücü güncellemesini manuel olarak yükleme

 1. Yukarıdaki indirme bağlantısından samsung-wpd-driver-2.14.9.0.cab dosyasını indirin ve dosya yolu “C: samsung-wpd-driver-2.14.9.0.cab” olacak şekilde C sürücüsünün köküne kaydedin.
 2. C sürücüsünde samsungwpd adlı bir klasör oluşturun. Klasör yolu “C: samsungwpd-ayıklanmış” olacaktır .
 3. Başlat menüsünü açın, CMD yazın , ardından Komut İstemi’ne sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır’ı seçin.
 4. Samsung WPD sürücüsü CAB dosyasının içeriğini yukarıdaki 2. Adımda oluşturduğumuz samsung -extracted” klasörüne çıkarmak için aşağıdaki komutu verin.
   Genişlet C: samsung-wpd-driver-2.14.9.0.cab C: samsungwpd-ayıklanmış -f: * 

 5. Aşağıdaki komutu kullanarak komut satırı yolunu C: samsungwpd-extracted olarak ayarlayın.
   cd C: samsungwpd-ayıklanmış
 6. Son olarak, samsungwpd-ayıklanan klasörde bulunan tüm INF sürücü dosyalarını yüklemek için bir komut vereceğiz.
   / f "belirteçler = *" için% a in ('dir * .inf / b / s') do (pnputil –i -a "% a .. *. inf")

  └ Yukarıdaki komutun tamamlanması birkaç dakika sürecektir ve CAB dosyasının çıkarılan içeriğinden toplam 19 sürücü kuracaktır.

 7. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra, Windows güncelleme ayarlarına geri dönün ve Samsung WPD güncellemesinin hala indirilebilir olup olmadığına bakın. Cevabınız evet ise, güncelleme bildiriminin kaybolması için tekrar Windows güncellemesiyle yüklemeyi deneyin. Yüklenemezse devam edin ve aşağıdaki bağlantıyı kullanarak güncellemenin bilgisayarınızda görünmesini engelleyin.

Windows 10 Güncellemeleri Nasıl Gizlenir

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Mouse Lagging Issues in Windows 11

Windows 11’de Fare Gecikmesi Sorunları Nasıl Düzeltilir

Windows 11 PC'nizdeki bu can sıkıcı hatadan kurtulmanıza yardımcı olacak kolay düzeltmeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir