Microsoft Edge'in Başlangıçta Açılmasını Durdurma

Herkes önyükleme süresini optimize etmek ister. Birçok program başlangıçta varsayılan olarak açılır ve bu da önyüklemeyi yavaşlatır. Önyükleme süresini düşük tutmak için, başlangıçta açılan gereksiz uygulamaları devre dışı bırakmamız gerekir.

Microsoft Edge’in başlatma sırasındaki hızını artırmak için, başlangıçta arka planda bazı işlemleri yükler. Önyüklemeyi yavaşlatan bellek ve CPU tüketir. Microsoft Edge’i çok fazla kullanmıyorsanız, başlangıçta yüklenmesini durdurabilir ve sisteminizin önyükleme süresini azaltabilirsiniz.

Microsoft Edge’in Başlangıçta Açılmasını Durdurma

Microsoft Edge’in başlangıçta açılmasını durdurmak için, Görev Yöneticisi’ne gitmeniz ve devre dışı bırakmanız gerekir.

Ctrl + Shift + Esc tuşlarına basarak Görev Yöneticisi’ni açın. Görev yöneticisi penceresinde, “Başlangıç” sekmesine tıklayın. Microsoft Edge’i başlangıç programları listesinde bulacaksınız.

Seçenekleri görmek için “Microsoft Edge” e sağ tıklayın. Microsoft Edge’in başlangıçta açılmasını devre dışı bırakmak için “Devre Dışı Bırak” seçeneğine tıklayın.

Devre dışı bıraktıktan sonra durumu doğrularsınız. “Devre Dışı” olarak değişmelidir.

İlginizi Çekebilir!

How to Change Account Password Using Powershell on Windows 11

Windows 11’de Powershell Kullanarak Hesap Parolası Nasıl Değiştirilir?

PowerShell kullanarak Windows 11'de yerel hesabınızın parolasını nasıl sıfırlayacağınızı veya değiştireceğinizi öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir