Microsoft Teams’de Arka Plan Efektleri Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Microsoft Teams’deki arka plan bulanıklaştırma özelliği, kitleler arasında son derece popüler olmuştur. Uzaktan çalışırken veya iş istasyonları dağınık olduğunda birçok insan için bir cankurtaran olmuştur. Ve harika bir özellik olmasına rağmen, kullanıcılar her zaman başka bir şey istemişlerdir. Ve Microsoft Teams nihayet teslim ediyor!

Yakınlaştırma toplantılarının çok beğenilen özelliği – sanal arka planlar – artık Microsoft Teams’de de mevcuttur. Teams dünyasında ‘Arka Plan Efektleri’ olarak bilinen, artık bir yıldan fazla bir süredir beta testinden sonra tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Teams’deki Arka Plan Efektleri, kullanıcıların Teams uygulamasında Microsoft tarafından sağlanan bir görüntü listesinden bir arka plan seçmesine olanak tanır. Yazılım devi çok yakında özel arka plan görüntüleri için destek de ekleyecek, ancak bu arada kullanıcılar, masaüstündeki Teams ‘AppData’ klasörüne manuel olarak özel görüntüler yerleştirerek Microsoft Teams’e kendi arka planlarını ekleyebilirler.

Arka Plan Efektleri Nasıl Kullanılır

Microsoft Teams’de arka plan efektlerini kullanmak için, bir toplantı başlatın / katılın ve toplantı kontrol çubuğundaki üç nokta menü düğmesine tıklayın.

Ardından, menüdeki mevcut seçeneklerden ‘Arka plan efektlerini göster’i seçin.

Bu, ekranın sağ tarafındaki ‘Arka Plan Ayarları’ panelini açacaktır. Arka plan ayarları ekranındaki mevcut görüntülerden bir arka plan seçin.

Unutmayın , Microsoft Teams’de Özel Bir Arka Plan Görüntüsü Ekleyebilirsiniz.

Bir arka plan resmi seçtikten sonra, seçilen arka planın size iyi göründüğünden emin olmak için önizleme düğmesine tıklayın ve ardından ‘Uygula’ düğmesine tıklayın.

Microsoft Teams’deki Arka Plan Efektleri, Teams Masaüstü istemcisindeki kullanıcılara yalnızca kademeli olarak dağıtılır. ‘Arka Plan Efektleri’ özelliğini edinmek için Microsoft Teams Sürüm 1.3.00.8663 veya üstüne ihtiyacınız olacak.

 

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir