Windows 10X Nasıl İndirilir ve Bilgisayarınıza Microsoft Emulator ile Kurulur

Microsoft, geliştiricilerin Surface Neo gibi yaklaşan çift ekranlı Windows cihazlarında programlarını test etmeye ve geliştirmeye başlaması için nihayet Windows 10X’in yayın öncesi bir sürümünü kullanıma sundu.

Windows 10X, Windows Insider kullanıcıları için Microsoft Emulator için bir Eklenti paketi olarak indirilebilir. Bağımsız bir İşletim Sistemi olarak mevcut değildir, ancak işletim sistemini Microsoft Emulator’da gerçek bir makinede çalışıyormuş gibi sanal olarak değiştirebilirsiniz.

Gereksinimler

Windows 10X Emulator Kurulumu

Öncelikle, bilgisayarınızda en son Windows Insider derlemesini çalıştırdığınızdan emin olun. Bu yazının yazıldığı tarihte, en son Windows 10 Insider Preview Build 19564.1000’dir .

En son sürüm değilse, bilgisayarınızda en az Windows 10 Insider Preview 10.0.19555 veya sonraki sürümünün yüklü olması gerekir.

Windows 10 Insider önizleme yapınızı doğruladıktan sonra, Microsoft Store’dan Microsoft Emulator & Windows 10X Emulator Image’ı indirin ve yükleyin.

Microsoft Emulator’ü indirin

Bilgisayarınızda Windows 10X Emulator görüntüsünü çalıştırmak için Microsoft Emulator’a ihtiyacınız var. Microsoft Store’dan ücretsiz olarak indirin ve kurun (aşağıdaki bağlantı).

Microsoft Emulator’ü indirin

Yukarıdaki bağlantı, PC’nizde Microsoft Store’u açmanızı isteyecektir. Tarayıcınızdaki açılır pencerede Aç’ı tıklayın. Ardından Microsoft Store’da, ‘Al’ düğmesini tıklayın ve Microsoft Emulator’u bilgisayarınıza yükleyin.

Windows 10X Emulator Görüntüsünü İndirin

Windows 10X Öykünücü Görüntüsü, Microsoft Öykünücüsü için bir Eklenti olarak Microsoft Mağazasında mevcuttur. İndirme sayfasını Microsoft Store’da açmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Windows 10X Emulator Görüntüsünü İndirin

Microsoft Store indirme sayfasından, Windows 10X Öykünücü Görüntüsünü PC’nize indirip yüklemek için ‘Al’a tıklayın.

Not: Bilgisayarınızda çalışan bir Windows 10 Insider Build yoksa Microsoft Store, Windows 10X Emulator Image’ı indirmenize izin vermez. Aşağıdaki hata mesajını alabilirsiniz: “Görünüşe göre Microsoft hesabınıza bağlı herhangi bir uygulanabilir cihazınız yok” .

Windows 10X Emulator’u Başlatma

Windows 10X Emulator görüntüsü MS Store’dan PC’nize yüklendikten sonra Microsoft Emulator uygulamasını açın. Microsoft Emulator uygulamasında listelenen Windows 10X’i görmelisiniz.

Windows 10’da Microsoft Emulator uygulamasında listelenen Windows 10X Emulator Görüntüsü

Windows 10X Emulator’ü başlatmak için, Microsoft Emulator uygulamasında bunun için Başlat düğmesine tıklayın.

Windows 10X Emulator’ü başlatmak için Başlat düğmesine tıklayın

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Discord Stream Sharing Discoloration in Windows

Windows’ta Discord Akış Paylaşımı Renk Değişikliği Nasıl Onarılır

Discord ekran paylaşımı sırasında görüntüde bozulma veya renklerin solması mı var? Bu çözümlere göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir