Windows 10 Nasıl Birleştirilir

Sabit sürücülerdeki parçalanma, okuma / yazma hızlarının yavaşlamasına ve bilgisayar performansının düşmesine neden olabilir. Sorunsuz çalışmasını sağlamak için bilgisayarınızdaki sürücüleri düzenli aralıklarla birleştirmelisiniz. Neyse ki, Windows 10, sürücüleri birleştirmek ve optimize etmek için yerleşik bir araçla birlikte gelir. Nasıl çalıştığını görelim. “Sürücüleri Birleştir ve Optimize Et” aracını başlatın Başlat menüsünü açın »” Sürücüleri Birleştirin ve […]

Sabit sürücülerdeki parçalanma, okuma / yazma hızlarının yavaşlamasına ve bilgisayar performansının düşmesine neden olabilir. Sorunsuz çalışmasını sağlamak için bilgisayarınızdaki sürücüleri düzenli aralıklarla birleştirmelisiniz. Neyse ki, Windows 10, sürücüleri birleştirmek ve optimize etmek için yerleşik bir araçla birlikte gelir. Nasıl çalıştığını görelim.

 1. “Sürücüleri Birleştir ve Optimize Et” aracını başlatın

  Başlat menüsünü açın »” Sürücüleri Birleştirin ve Optimize Edin “öğesini arayın ve programı açın.

 2. Birleştirmek istediğiniz sürücüyü seçin

  Sürücüleri Optimize Et ekranında, bilgisayarınızda yüklü olan tüm sürücülerin bir listesini göreceksiniz. Birleştirmek istediğiniz sürücüye tıklayın, ardından Analiz düğmesine basın. Sistemin sürücüyü parçalanma açısından analiz etmesi biraz zaman alacaktır.

  Sonuçlar% 10’dan fazla parçalanma gösteriyorsa, sürücüyü birleştirmek için Optimize Et düğmesine basmalısınız. % 10’dan daha az parçalanmışsa, sürücüyü optimize etmeye gerek yoktur.

 3. Planlanmış optimizasyonları ayarlayın

  Windows 10’da sürücüleri otomatik olarak birleştirmek için zamanlanmış optimizasyonlar özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Aracın penceresindeki Zamanlanmış optimizasyonlar bölümü altında, zamanlama seçeneklerine erişmek için Ayarları değiştir’i tıklayın.

  Bir programda çalıştır seçeneğinin yanındaki Onay Kutusunu işaretleyin , ardından sürücülerin otomatik optimizasyonlarının sıklığı olarak Haftalık veya Aylık’ı seçin.

  Sistemin otomatik olarak analiz etmesi ve optimize etmesi gereken sürücüleri seçmek için Sürücüler’in yanındaki Seç’e tıklayın.

Bu kadar. Bu sayfayı faydalı bulacağınızı umuyoruz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top