İPhone'u iOS 11.4.1'e güncelledikten sonra telefon görüşmesinde ses yok mu?

İOS 11.3'ün piyasaya sürülmesinden bu yana, birçok kullanıcı iPhone'larında, cihazın mikrofonunu devre dışı bırakan ve arama sırasında ses gelmemesine neden olan ciddi bir sorun bildirdi.

Ne yazık ki, iOS 11.3'teki sorunu kabul ettikten sonra bile Apple, mikrofon sorununu hala çözmedi ve en yeni iOS sürümü (11.4.1) ile daha da fazla kullanıcıyı etkilemeye devam ediyor.

iOS 11.3 piyasaya sürüldüğünde ortaya çıkan mikrofon sorunundan etkilenmeyen iPhone kullanıcıları, artık iPhone'larına iOS 11.4.1 yükledikten sonra hatayla karşılaştı.

İPhone'unuz bu sorundan etkileniyorsa, arama sırasında sesi cihazınıza geri almak için şu anda herhangi bir düzeltme veya geçici çözüm yoktur. Garantiniz kaldıysa, Apple Servis Merkezi aracılığıyla iPhone'unuzun yerini kolayca alabilirsiniz.

Bir garantiniz yoksa, Apple destek temsilcisi iPhone'unuzun ücretsiz değişimini reddedebilir. Ancak temsilciye bunun telefona zarar veren resmi bir yazılım güncellemesi olduğunu söylemelisiniz, bu nedenle Apple bunun sorumluluğunu üstlenmeli ve garanti dışında bile ücretsiz değiştirme sağlamalıdır.

İlginizi Çekebilir!

İOS 11.4 beta 5 güncellemesi nasıl indirilir

Apple şimdi iOS 11.4 beta 5 güncellemesini geliştiricilere yayınladı. Güncelleme, geçen hafta beta 4'ün yayınlanmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir