Metin Parçacığı ve Taslak Aracını Kullanarak Windows 10'da Ekran Görüntüsü Alma

Microsoft, Ekim 2018 Windows güncellemesinden başlayarak, "Ekran Alıntısı Aracı" ile "Ekran Taslağı" araçlarını birleştirerek "Alıntı ve Taslak Aracı" adlı güçlü bir hepsi bir arada araç oluşturdu. Bu araç, gelişmiş ekran görüntüsü yakalama ve düzenleme seçenekleri sunar. Windows PC'nizde Alıntı ve Taslak Aracını kullanmak için hızlı bir kılavuz.

  1. Alıntı ve Taslak Aracını açmak için Başlat'a tıklayın » Arama kutusuna Metin Parçacığı ve Taslak Aracı yazın ve sonuçlardan aracı seçin.
  2. Klibin türünü seçmek için, » Serbest Biçimli Klip, Dikdörtgen Klip veya Tam Ekran Klip'i seçin.
    └ Not: Serbest biçimli veya dikdörtgen klipler çekiyorsanız, yakalamak istediğiniz ekran alanını seçmek için farenizi doğru şekilde kullanın.
  3. Bir ekran görüntüsünü aldıktan hemen sonra, ekran görüntüsü, kalem, kurşun kalem, işaretçi, silgi ve daha fazlası gibi araçlarla düzenleyebileceğiniz Snip & Sketch uygulamasında anında açılır.
  4. Düzenlemeleri tamamladığınızda, ekran görüntüsünü kaydetmek için araç çubuğundaki Disket simgesini tıklayın veya Ctrl + S tuşlarına basın. Disketin yanındaki simgeleri kullanarak ekran görüntüsünü doğrudan uygulamadan kopyalayabilir veya paylaşabilirsiniz.

Check Also

Windows 11’de Dosya Gezgini’nde ‘Bu Bilgisayar’ Bölümünden Klasörler Nasıl Eklenir veya Kaldırılır

Windows 11’de Dosya Gezgini’nde ‘Bu Bilgisayar’ Bölümünden Klasörler Nasıl Eklenir veya Kaldırılır Windows 11’de Dosya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.