İPhone’unuzda Fotoğrafların iCloud Bağlantılarını paylaşma [iOS 12]

En son iOS 12 beta 3 güncellemesi geliştiricilerin eline geldi ve stok Fotoğraflar uygulamasına sağlam ve yeni bir ‘bağlantı paylaşma’ özelliği ekleyerek şimdiden heyecan yarattı.

İlk olarak Redditor Hunkir tarafından keşfedilen bu yeni özellik, kullanıcıların 30 gün sonra otomatik olarak sona eren bir iCloud bağlantısı oluşturarak fotoğrafları Fotoğraflar uygulamasından kolayca paylaşmalarına olanak tanıyor.

Bu Bağlantıyı Kopyala seçeneği, iOS paylaşım sayfasının alt satırında görünür (aşağıdaki resimde gösterildiği gibi) ve kullanıcıların hem tek hem de birden çok fotoğraf için URL bağlantısı oluşturmasına olanak tanır. Paylaşılan fotoğraflar ayrıca yazarın adı, resmin başlığı ve EXIF verileri gibi tüm meta verileri içerecek, ancak gizlilik nedeniyle, konumla ilgili herhangi bir veri göstermeyecektir.

Bu özellik, özellikle aileleri ve arkadaşlarıyla sık sık fotoğraf paylaşan kullanıcılar için kullanışlıdır. Şimdi, her bir fotoğrafı tek tek yüklemek yerine, tek yapmanız gereken o resmin veya resimlerin bağlantısını kopyalayıp sevdiklerinizle e-posta, iMessage veya başka yollarla paylaşmak.

Apple, buraya heyecan verici bir şey daha ekledi. Bağlantıyı iMessage uygulamasını kullanarak paylaştığınızda, siz ve alıcı paylaşılan görüntünün zengin bir küçük resmini görebilirsiniz ve eğer düşünüyorsanız, alıcının bir iPhone kullanıcısı olması veya sahip olması gerekmez. fotoğraflarınızı görmek için bir iCloud veya Apple Kimliği.

Alıcılar sizin tarafınızdan paylaşılan bağlantıya tıkladığında, bu onları fotoğrafı kolayca görebilecekleri ve hatta indirebilecekleri bir iCloud web sayfasına götürür. Resimleri hem Android hem de iOS cihazlarda Google Foto ile paylaşma şeklimize oldukça benzer.

Bu yeni özelliği kullanabilmek için, iPhone veya iPad’inizdeki fotoğraflar için iCloud yedeklemesini etkinleştirmiş olmanız gerekir; aksi takdirde işe yaramaz.

Bu yüzden, bu yeni özelliğin ne hakkında olduğunu konuştuk. Şimdi, nasıl kullanacağınızı göstermenin ve saniyeler içinde resimleri paylaşmaya başlamanın zamanı geldi.

Fotoğraflar uygulamasında resimlerin iCloud bağlantıları nasıl paylaşılır

  1. Fotoğraflar uygulamasını açın ve paylaşmak istediğiniz resmi seçin veya açın.
  2. Paylaş düğmesine basın ve Bağlantıyı Kopyala seçeneğine dokunun. Şöyle bir şeye benziyor:
  3. Bağlantıyı Kopyala simgesine dokunduğunuzda, otomatik olarak bir bağlantı oluşturur ve panoya kopyalar. Artık, istediğiniz yerde bu bağlantıyı paylaşarak fotoğraflarınızı paylaşmaya hazırsınız.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir