İPhone’da iMessage’da Konum Paylaşımı Durdurma

iMessage, konumunuzu kişilerinizle paylaşmanıza olanak tanıyan ve gerçek zamanlı konum güncellemeleri sağlayan bir özellik içerir. Bu özellik iletişimi geliştirir ve erişim izni verilen kişilere konumunuzun sürekli olarak güncellenmesini sağlar.

Ancak, konumunuzu artık paylaşmak istemeyebileceğiniz veya konumunuzu yanlışlıkla yanlış kişiyle paylaşabileceğiniz durumlar olabilir.

iOS 17’nin kullanıma sunulmasıyla birlikte artık konumunuzu belirli bir kişiyle paylaşmayı durdurmak için iki basit yönteminiz var. Bu yöntemler, kullanımı kolay ve etkili olacak şekilde tasarlanmış olup konum gizliliğinizin iyi korunmasını sağlar.

Mesajlardan Konum Paylaşımını Kapatma

  1. Mesajlar uygulamasını başlatın ve konumu paylaştığınız kişi görüşmesine gidin.
  1. Devam etmek için konum paylaşımı küçük resmine dokunun.
  1. Ardından ekranın altındaki ‘Konum Paylaşımını Durdur’ seçeneğine dokunun.
  1. Küçük resim görüşmenin derinliklerinde gömülüyse devam etmek için ‘Hesap resmine dokunun.
  1. Bundan sonra ‘Konumumu Paylaşmayı Durdur’ seçeneğine dokunun.

Konum paylaşımını sonlandırdığınızda konumun küçük resmi, konuşma dizisinde de aynısını görüntüleyecektir.

Konum paylaşımını sonlandırmak istemiyorsanız ancak bir süre takip edilmek istemiyorsanız iPhone’unuzda Uçak modunu açarak karşınızdaki kişinin mevcut konumunuzu öğrenmesini kısıtlayabilirsiniz. Ancak bu aynı zamanda tüm hücresel ve WiFi bağlantılarını da devre dışı bırakır.

  1. iPhone’unuzun sağ üst köşesinden aşağı kaydırarak işlem merkezini aşağıya indirin.
  2. Ardından Uçak modunu açmak için ‘Uçak’ simgesine dokunun.

Etkinleştirildiğinde, iPhone ekranınızda operatör adınız yerine küçük bir ‘Uçak’ simgesi göreceksiniz. Uçak modunu devre dışı bırakmak için simgeye tekrar dokunmanız yeterlidir.

iOS 17, kullanıcıların başka bir tarafın konumunu talep etmesine olanak tanıyan yenilikçi bir özellik sunuyor. Ayrıca kişilerden paylaşılan veya alınan konumlarla etkileşim kurmak için yeni bir yöntem sağlar. Ayrıca güncelleme, konumunuzu başkalarıyla paylaşmayı durdurmanız için birden fazla seçenek sunarak kullanıcı gizliliğini artırır.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir