Gmail’de Yalnızca Okunmamış E-postalar Nasıl Bulunur?

E-postaların geri kalanını filtreleyin ve öncelikli olarak okunmamış e-postalarınıza yönelin. Her gün farklı kaynaklardan – abonelikler, reklamlar, haberler, iş e-postaları, bilgiler vb. – tonlarca e-posta alıyoruz. Anında okuduğumuz ve bildirim çubuğundan alma eğiliminde olduğumuz bazı e-postalar var. Ama sonraya sakladığımız çok şey var. Gmail’i daha sonra açtığımızda okunan e-postaların yanında okunmamış e-postaları da görüyoruz. Bu […]

E-postaların geri kalanını filtreleyin ve öncelikli olarak okunmamış e-postalarınıza yönelin.

Her gün farklı kaynaklardan – abonelikler, reklamlar, haberler, iş e-postaları, bilgiler vb. – tonlarca e-posta alıyoruz. Anında okuduğumuz ve bildirim çubuğundan alma eğiliminde olduğumuz bazı e-postalar var. Ama sonraya sakladığımız çok şey var.

Gmail’i daha sonra açtığımızda okunan e-postaların yanında okunmamış e-postaları da görüyoruz. Bu küçük ölçekte biraz rahatsız edici olabilir, ancak tonlarca e-postayı yönetecek olsaydık, açık e-postalardan okunanları manuel olarak filtrelemek rahatsız edici ve zaman alıcı olabilir.

Neyse ki Gmail, hem masaüstünde hem de mobil uygulamada okunan e-postalara ulaşmadan önce tüm okunmamış e-postalarınızı görme seçeneğine sahiptir. İşte nasıl.

Bir Gmail cihazında yapılan değişiklikler her Gmail cihazına yansır.

Gmail’de Okunmamış E-postaları Bulma

Gmail’i açın ve ekranın sağ üst köşesindeki ‘Ayarlar’ düğmesini (dişli simgesi) tıklayın.

‘Gelen kutusu türü’ bölümünü bulmak için ‘Ayarlar’ bölmesinde biraz ilerleyin. Burada, ‘Önce okunmamış’ seçeneğinin önündeki radyo düğmesini tıklayın.

Bu kadar. Gelen kutunuz şimdi tüm okunmamış e-postaları önce Gmail masaüstü istemcisinde gösterecek.

‘Okunmamış’ gelen kutunuzu küçültmek ve diğer e-postalarınıza bir göz atmak istiyorsanız, okunmamış e-postalar listesinin üzerinde yukarıya bakan bir ok ile ‘Okunmadı’ etiketini tıklayın.

Artık ‘Diğer her şeyi’ görüntüleyebilirsiniz. ‘Okunmamış’ listenizi geri getirmek için, şimdi bir açılır kutuda bulunan aynı etiketi tıklamanız yeterlidir.

Varsayılan gelen kutusu görünümünüze geri dönmek için, daha önce açıklandığı şekilde ‘Ayarlar’a geri dönün ve ‘Gelen kutusu türü’ altındaki ‘Varsayılan’ seçeneğini seçin.

Mobil Cihazda Gmail Uygulamasında Okunmamış E-postaları Bulma

Gmail uygulamasında yalnızca ‘Okunmamış’ e-postaları görmeyi seçmenin bir avantajı, normal gelen kutusu görünümü ile ‘Önce okunmamış’ görünümü arasında sorunsuz geçiş yapabilmenizdir.

Okunmamış e-postalarınızı önce telefonunuzda görebilmek için Gmail’i başlatın ve ekranın sol üst köşesindeki hamburger simgesine (üç dikey çizgi) dokunun.

‘Ayarlar’ı bulmak için menünün sonuna gidin ve dokunun.

Aşağıdaki ekranda Gmail’inizin e-posta adresini seçin.

Şimdi, ‘Gelen Kutusu’ bölümünün altındaki ‘Gelen kutusu türü’ seçeneğine dokunun.

Aşağıdaki ‘Gelen kutusu türü’ menüsünde ‘Önce okunmamış’ seçeneğinin önündeki radyo düğmesine dokunun.

Bu kadar! Gmail mobil uygulamanız artık okunmamış tüm e-postaları her şeyden önce gösterecek. Bu bölümün başında bahsettiğimiz anahtarı hatırlıyor musunuz? İşte burada.

Gmail ana ekranınızın sağ üst köşesindeki hamburger simgesine (üç dikey çizgi) dokunun.

‘Tüm gelen kutuları’ altında, ilgili seçeneği belirleyerek normal ‘Gelen Kutunuz’ ve ‘Okunmamış’ gelen kutunuz arasında geçiş yapabilirsiniz.

Herhangi bir zamanda varsayılan gelen kutusuna geri dönmek isterseniz, ‘Gelen kutusu türü’ ayarlarına ulaşmak için bu bölümün başında açıklanan talimatların aynısını izleyin. Ardından, “Gelen kutusu türü” menüsünden “Varsayılan gelen kutusu”nu seçin.

Gmail’inizde yalnızca okunmamış e-postaları bu şekilde görüntüleyebilirsiniz. Bazen mobil uygulama, gelen kutunuzun türünü değiştirdikten sonra bile ‘Önce okunmamış’ gelen kutusunu değil, normal gelen kutusunu gösteriyor olabilir. Bu durumda, hemen yukarıdaki talimat, okunmamış gelen kutusuna geçiş yapmanıza yardımcı olacaktır. Umarım rehberimizi faydalı bulmuşsunuzdur!

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top