iOS Beta 12: iPhone ve iPad'e nasıl indirilir ve kurulur

İOS beta 12 bugün WWDC 2018'de resmiyet kazandı. Yeni yazılım sürümü, iOS 12 uyumlu tüm cihazlara birçok yeni özellik getiriyor. Güncelleme şu anda bir geliştirici beta sürümü olarak mevcuttur. Ve ayın sonunda, herkese açık bir beta sürümünün de yayınlandığını görebiliriz.

İPhone veya iPad cihazınıza iOS beta 12 yüklemek, yapılacak en basit şeylerden biridir. Tek yapmanız gereken iOS 12 beta profilini cihazınıza yüklemek ve ardından cihazın Ayarlar »Genel» Yazılım güncelleme bölümünden bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmektir.

iOS 12 Geliştirici Beta

Apple, iOS beta profilini iki konfigürasyonda yayınlar. Biri Geliştirici Beta sürümleri için, diğeri ise Herkese Açık Beta sürümleri içindir. İOS 12 geliştirici beta sürümü şu anda mevcuttur ve hemen hemen indirip yükleyebilirsiniz. Ancak resmi olarak, iPhone'unuza geliştirici beta sürümlerini indirip yüklemek için Apple'da bir geliştirici hesabınızın olması gerekir. Ancak, iOS 12 geliştirici beta sürümlerini indirmek için cihazınıza yükleyebileceğiniz iOS 12 geliştirici profili yapılandırma dosyasını sağlayarak geliştirici hesabı olmadan iOS 12 geliştirici beta sürümünü indirmenin bir yolunu (gayri resmi olarak) verebiliriz.

iOS 12 Genel Beta

İOS 12 genel beta sürüm tarihinin Haziran ayının son haftasında veya Temmuz ayının başında olması bekleniyor. Ortalama bir kullanıcıysanız, geliştirici beta sürümünden daha kararlı ve daha az hata / sorun içereceği için genel beta sürümünü beklemenizi öneririz. İOS 12 genel beta sürümünü indirmek için, iOS 12 genel yapılandırma profilini iPhone veya iPad'inize yüklemeniz gerekir.

Apple, 4 Haziran'da iOS 12 beta'yı yayınladığında bu gönderiyi daha fazla bilgi ile güncelleyeceğimizden emin olacağız. Bizi izlemeye devam edin!

İlginizi Çekebilir!

İOS 11.4 beta 5 güncellemesi nasıl indirilir

Apple şimdi iOS 11.4 beta 5 güncellemesini geliştiricilere yayınladı. Güncelleme, geçen hafta beta 4'ün yayınlanmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir