İPhone'da iOS 14'teki Uygulama Klipleri nedir

Uygulamalar, yol açın. Kasabada yeni bir patron var!

Uygulamalar hayatımızın birçok yönünü, şu anda hayatımızın en sıradan görevleri için bile “bunun için bir uygulama var” dediğimiz noktaya kadar devraldı. Apple, iOS 14 ile aynı derecede devrim niteliğinde bir şey sunuyor ve birkaç yıldır bayat olan bir alan adını – Uygulama Klipleri – sarsıyor.

Uygulama Klipleri uygulamalar gibidir ancak daha hızlıdır. Bir senaryo düşünelim: Bir kafeye gidersiniz ve size bunun için bir uygulama olduğunu söylerler. Uygulama ile göz atabilir, sipariş verebilir ve ödeme yapabilirsiniz. Kullanışlı, ancak aceleniz var ve uygulamayı indirmek için internet hızınızın insafına kalmak istemiyorsunuz. Yani, “hayır, teşekkürler.

Ancak App Clips ile uygulamanın tamamını indirmeniz gerekmeyeceği için sadece birkaç saniye sürecektir, sadece gerekli olan kısmı. İlgi çekici, değil mi?

Uygulama Kliplerinin boyutu 10 MB’den küçük, dolayısıyla şimşek kadar hızlı olacaktır. Artık ihtiyacınız kalmadığında da kaybolurlar ve Ana ekranınızın karmaşasında hiçbir rol oynamazlar. Ancak bunlara tekrar erişmeniz gerekirse, bunları her zaman Uygulama Kitaplığı’nın ‘Son Eklenenler’ bölümünde bulabilirsiniz.

Uygulama Klipleri nasıl çalışır?

Uygulama klipleri, bir göreve ayrılmış bir uygulamanın küçük parçalarıdır ve doğru zamanda keşfedilebilir. Nasıl sorarsan keşfedilebilir mi? Hemen hemen her şeyle! İster bir NFC kodu, ister bir barkod, ister Apple tarafından hem NFC hem de barkod içeren özel olarak basılmış Uygulama klip kodu – bu, onu okumak için ona dokunabileceğiniz veya kameranızı kullanarak tarayabileceğiniz anlamına gelir. Yani park yeriniz veya kahveniz için ödeme yapmanız gerekip gerekmediğini, her şey sizin için hazırdır. Hemen hemen her şey için bir uygulama klibi olabilir.

Ama hepsi bu kadar değil. Bağlantılar kullanılarak Uygulama Klipleri de keşfedilebilir, böylece onları Safari’de açabilir veya mesajlarla gönderip alabilir ve doğrudan orada açabilirsiniz. Apple Haritalar’da da, bunlar aracılığıyla keşfettiğiniz yerler için yer kartlarında Uygulama Klipleri için bir yer bulunur. Gittiğiniz her yerde bir Uygulama Klibi var!

Ekranınızın altından açılır ve kullandıktan sonra kaybolurlar.

Şimdi, Uygulama Klipsinin iç işleyişiyle ilgili bölüme gelelim. Çalışmalar yalnızca uygulamalara benzer olacak ve Apple Kimliği ve Apple Pay ile uyumlu uygulama klipleri her ikisini de kullanmanıza izin verecektir. Böylece hızlı olma gündemlerini ilerletiyorlar. Ve hız hiçbir şekilde güvenlik veya mahremiyet için bir taviz olmayacaktır; tüm güvenlik protokollerine uyacaklardır.

Ve isterseniz uygulamayı tek bir tıklama ile indirebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=P_jILXBOA00

Uygulama Kliplerini denemek için sabırsızlanıyoruz ve özellikle uygulamayı yalnızca bir kez veya nadiren kullanmamız gerektiğinde, uygulamanın tamamını indirme taahhüdünden kurtulamayız.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir