İMessage'lar Neden Yeşile Dönüyor?

Bu asırlık soruya basit bir cevap

Apple’ın özel mesajlaşma servisi iMessage, kült bir favori. Biri bir iPhone’a geçtiğinde, denedikleri ilk şeylerden biri iMessage oluyor. Hizmeti kullanan diğer Apple kullanıcılarıyla iletişim kurmak için iMessage’ı kullanabilirsiniz.

Ancak iMessage bazen bazı insanlar için kafa karıştırıcı olabilir. iMessage’lar standart SMS’den farklıdır ve iPhone, renklerin yardımıyla ikisi arasında ayrım yapar: iMessage’lar mavi ve SMS’ler yeşildir. Ancak bazen iMessage’lar yeşile döner ve kafa karışıklığı olması kaçınılmazdır.

Cevapları merak ettiğinizi biliyoruz ve bu sefer merak kediyi öldürmeyecek. İMessage’ların daha önce mavi oldukları yerde yeşile döndüğü birkaç senaryo vardır. Bunların her birine bir göz atalım.

1. İnternet Bağlantısı Yok

İMessage’ların yeşile döndüğü en yaygın durum, bir internet bağlantısına erişiminizi kaybetmenizdir. İMessage servisi, diğer Apple Cihazlarından mesaj göndermek ve almak için İnternet’i kullanır, operatör ağınızdan değil.

Ancak ne Wi-Fi’ye ne de mobil veriye erişiminiz olmadığında, bu ayar açıksa iMessage’ınız otomatik olarak standart bir SMS’e geçer. Bir mesaj iMessage yerine SMS olarak gönderildiğinde standart SMS ücretleri uygulanır.

Şimdi, bu ayarı açık veya kapalı tutmak tamamen size kalmış. Çoğu durumda, iMessage’ınızda internet olmadığında SMS’in geri alınmasını sağladığı için açık tutmanız önerilir. Bu nedenle, bu ayar açık olduğunda mesajınız ne olursa olsun teslim edilir.

Ancak, SMS gönderme maliyetinin çok yüksek olabileceği durumlarda – örneğin, bir numara uluslararası bir numara olduğunda – ve iMessage’ın SMS’e geçişinin istenmediği durumlarda, bu ayarı kapatmanız yeterlidir.

Bu ayarı değiştirmek için iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın ve ‘Mesajlar’ı bulana kadar aşağı kaydırın. Açmak için ona dokunun.

Ardından, ‘SMS Olarak Gönder’ ayarına gidin ve ihtiyacınıza göre geçişi kapatıp açın.

2. iMessage, Cihazınızda Etkinleştirilmedi

Birdenbire tüm iMessage’larınız yeşile dönerse, bu, cihazınızda iMessage’ın etkinleştirilmediği anlamına gelir. Daha önce aktifse ve devre dışı bıraktığınızı hatırlamıyorsanız, bunun nedeni sizin yapmamış olmanız olabilir. Yani devre dışı bırakın. Bazen bir yazılım güncellemesinden sonra iMessage devre dışı kalır. Sebep ne olursa olsun, yapmanız gereken tek şey onu tekrar maviye çevirmek için (yeniden) etkinleştirmektir.

İPhone ayarlarınızı açın ve ‘Mesajlar’a gidin.

Ardından, iMessage için geçişi açın.

İMessage’ın etkinleşmesi birkaç saniye sürebilir ve operatörünüze bağlı olarak bir SMS için standart ücretler ödeyebilirsiniz (ister SMS için ödeme yapın ister her gün birkaç ücretsiz SMS, bu tür bir anlaşma).

Ayrıca iMessage’ı etkinleştirmek için Apple Kimliğinize bir kez giriş yapmanız gerekebilir.

3. Alıcının Cihazında iMessage Etkin Değil

Mükemmel çalışan bir internet bağlantınız var, iMessage’ınız etkinleştirildi ve yine de kişilerinizden biri için iMessage yeşile döndü. Birçok kişi bunun nedeninin iMessage’da engellenmiş olmasından endişe ediyor. Her şey bir yana, durum böyle değil. Biri sizi engellediğinde, iMessage maviden yeşile dönmez. Onlara herhangi bir biçimde mesaj gönderemezsiniz – iMessage ve SMS. Hala endişeliyseniz, bloke olup olmadığınızı öğrenmek için buraya atlayın.

Şimdi, elimizdeki konuya gelelim. Yalnızca bir kişinin iMessage’ları yeşile döndüyse, ya iMessage etkinleştirilmemiştir ya da iOS olmayan bir cihaza geçmiştir. Eski mi yoksa ikincisi mi olduğunu öğrenmek için onlara vurun. Durum ne olursa olsun, yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

iMessage, SMS limitiniz veya telefon faturanız hakkında endişelenmenize gerek kalmadan iletişim kurmak için harikadır. Ve bunu bir düşünün, o kadar da kafa karıştırıcı değil. İhtiyacınız olan tek şey, işlerin nasıl yürüdüğüne dair doğru bir bilgidir ve mavi baloncukların yeşile dönmesi gibi düzensiz davranışlar konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir