Classroom Uzantısıyla Google Meet’te Whiteboard Nasıl Elde Edilir

Google Meet, sanal toplantılar yapmak veya çevrimiçi dersler düzenlemek için mükemmel bir uygulamadır. Ve özellikle şu anda devam eden salgınla birlikte, Google Meet birçok kuruluş ve okul için tercih edilen uygulama olduğunu kanıtladı. Google Meet tekliflerinin kullanıcı dostu arayüzü, üzerinde çevrimiçi toplantılar veya dersler düzenlemeyi gerçekten kolaylaştırır. Ancak ne yazık ki, kullanıcıların uygulamanın sunması gerektiğini […]

Google Meet, sanal toplantılar yapmak veya çevrimiçi dersler düzenlemek için mükemmel bir uygulamadır. Ve özellikle şu anda devam eden salgınla birlikte, Google Meet birçok kuruluş ve okul için tercih edilen uygulama olduğunu kanıtladı. Google Meet tekliflerinin kullanıcı dostu arayüzü, üzerinde çevrimiçi toplantılar veya dersler düzenlemeyi gerçekten kolaylaştırır.

Ancak ne yazık ki, kullanıcıların uygulamanın sunması gerektiğini düşündüğü ancak sunmadığı birkaç özellik var. Neyse ki, Google Meet kullanmanın iyi yanlarından biri, kullanıcıların Google Meet deneyimlerini artırmak için ellerinde çok sayıda üçüncü taraf Chrome uzantısına sahip olmalarıdır.

Özellikle öğretmenler için böylesine son derece kullanışlı bir uzantı, Google Meet’e Beyaz Tahta ekleyen Google Meet Classroom uzantısıdır.

Chrome Web Mağazası’na gidin ve Google Meet Classroom uzantısını arayın veya doğrudan açmak için burayı tıklayın. Ardından, uzantıyı yüklemek için ‘Chrome’a ​​Ekle’ düğmesine tıklayın.

Ekranda bir onay iletişim kutusu görünecektir. Onaylamak ve tarayıcınıza yüklemek için ‘Uzantı ekle’yi tıklayın. Uzantı simgesi, Chrome tarayıcısının Adres Çubuğunda görünecektir.

Google Meet’te Whiteboard Nasıl Kullanılır?

Uzantıyı tarayıcınıza yükledikten sonra, Google Meet’te kullanıma hazır olacaktır. Meet.google.com adresine gidin ve her zamanki gibi bir toplantıya katılın veya oluşturun. Toplantıya girdiğinizde, arama araç çubuğundaki ‘Altyazılar’ seçeneğinin yanında bir ‘Beyaz Tahta’ seçeneği göreceksiniz. Üzerine tıklamak Beyaz Tahtayı açacaktır. Ancak beyaz tahta etkileşimli değildir ve sadece açılması onu başkalarına görünür kılmaz.

Beyaz tahtayı toplantıdaki diğer katılımcılara görünür hale getirmek için Google Meet’in Sun özelliğini kullanmanız gerekecektir. Bu aynı zamanda diğer katılımcıların sadece beyaz tahtanın içeriğini görebileceği ve ona herhangi bir katkıda bulunmayacağı anlamına gelir.

Çağrı araç çubuğundaki ‘Şimdi göster’ simgesine tıklayın.

Bağlam menüsü göründüğünde, ekranınızı paylaşmak için ‘Bir krom sekmesi’ seçeneğini seçin.

Şimdi tüm aktif krom sekmelerini görüntüleyen iletişim kutusu açıldığında, Google Meet’in bulunduğu sekmeyi, yani toplantının gerçekleştiği sekmeyi seçin ve ardından ‘Paylaş’ düğmesine tıklayın.

Google Meet ekranınız, toplantıdaki diğer katılımcılar tarafından görülebilir hale gelecektir. Paylaşım oturumundayken ‘Beyaz Tahta’ simgesine tıklayın ve beyaz tahtanız açılacak ve toplantıdaki herkes tarafından görülebilecektir. Üzerine yazdığınız her şey, herkes tarafından gerçek zamanlı olarak görülecektir.

Google Meet Classroom Uzantısı Beyaz Tahta Önizlemesi

Beyaz tahtaya metin, matematik formülleri ve doodle yazabilirsiniz. Daha sonra, beyaz tahtadan çıkın ve ekranınızı paylaşmayı durdurmak için “Sunumu Durdur” u tıklayın.

Google Meet Classroom Uzantısı, Google Meet’e, özellikle şu anda çevrimiçi ders alan öğretmenler için bir toplantı sırasında son derece yararlı olabilecek bir beyaz tahta ekler. Ve uzantı, işleri karmaşık hale getirmek için beyaz tahtayı herhangi bir zil ve ıslık olmadan kullanmayı oldukça basit ve kolay hale getirir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top