İPhone'da Microsoft Teams ile Grup Araması Nasıl Yapılır

Teams iPhone uygulamasıyla hareket halindeyken arama yapın

Microsoft Teams, her türden kuruluş için harika bir işbirliği platformudur. Toplantılar düzenleyebilir, dosya paylaşabilir ve bunlar üzerinde işbirliği yapabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Microsoft Teams ile ilgili en önemli gerçeklerden biri, Windows ve Mac masaüstü uygulamaları gibi birden çok platformda ve Android ve Apple akıllı telefonlarda mevcut olması, böylece her türden kullanıcının ona erişebilmesidir.

Teams iPhone uygulaması özelliklerle yüklenir ve yeni özellikler de sürekli olarak eklenir.

Ancak Workstream Collaboration uygulamalarının popülerliğinin yalnızca yeni olduğu gerçeği göz önüne alındığında, birçok kullanıcı uygulamanın tüm özelliklerini anlamakta zorluklarla karşılaşmaktadır. Bu iPhone uygulaması için de geçerli. Ama endişelenme. Tüm iPhone Teams uygulama işlevlerini kavramak oldukça kolaydır ve adım adım kılavuzlar bunu daha da kolaylaştırır.

Microsoft Teams, kısa süre önce kullanıcılarının 1: 1 görüşmelerden başka bir şey yapmak için masaüstü uygulamasını kullanmak zorunda kalmadan, iPhone uygulamasının kendisinden grup aramaları yapmalarına izin verme özelliğini ekledi. Kullanıcılar iPhone uygulamasından da grup görüşmeleri yapabilir.

Aramalar sekmesinden Teams uygulamasında bir Grup Araması yapın

İPhone’unuzdaki Microsoft Teams uygulamasını açın ve ekranın altındaki ‘Aramalar’ sekmesine dokunun.

Ardından, ekranın sağ üst köşesindeki ‘Yeni Çağrı’ düğmesine dokunun.

‘Arama Yap’ ekranı açılacaktır.

Aramak istediğiniz kişilerin adlarını ‘Kime’ metin kutusuna yazın ve göründüklerinde önerilerden seçeneği seçin.

Ardından, tüm isimler eklendikten sonra aramayı yapmak için sağdaki ‘Telefon’ simgesine dokunun.

Buradan yapılan grup görüşmesi, arama yapıldıktan sonra video görüşmesine dönüştürülebilir.

Bir grup araması yaptığınızda, aradığınız üyelerle yeni bir grup sohbeti de oluşturulacaktır. Daha sonra, aşağıda açıklanan adımları izleyerek ileride doğrudan grup sohbetinden bir grup araması bile yapabilirsiniz.

Grup Sohbetinden Grup Araması Yapın

Aramak istediğiniz kişiler zaten bir grup sohbetinin parçasıysa, onları doğrudan oradan arayabilirsiniz. Ekranın alt kısmından ‘Sohbetler’ sekmesine gidin.

Ardından, üyelerini aramak için grup sohbetini açın. İstediğiniz grup araması türünü yapmak için ‘video görüşmesi’ veya ‘sesli arama’ sembolüne dokunun.

Grup sesli veya görüntülü arama yapmak isteyip istemediğinizi seçin.

Gruptaki herkesi aramak isteyip istemediğinizi soran bir mesaj ekranda görünecektir. Grup aramasını tamamlamak için açılır mesajdaki ‘Ara’ seçeneğine dokunun.

Sonuç

Microsoft Teams iPhone uygulaması, en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak için kullanıcıların birden fazla yoldan kolayca grup aramaları yapmasına olanak tanır. Bunu anlamak ilk başta biraz ürkütücü görünebilir, ancak aslında oldukça kolaydır. Kullanıcılar, grup aramasını doğrudan ‘Ara’ özelliğinden veya tüm üyelerin bulunduğu grup zaten mevcutsa ‘Grup sohbetinden’ de yapabilir.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir