Çevrimiçi Kurs Satmak İçin En İyi 11 Web Sitesi ve Platform

İnternet genel olarak yaşamda devrim yarattı. Eğlenceden eğitime, bu teknolojik nimetler artık gelir elde etmek için bile tam kapsamlı. Bilgi harika bir şeydir ve bilgi ile internet bir araya geldiğinde bir kutlamadır.

Eğer kolej veya okulda öğrendiğiniz bu çılgınca bilgi ve beceriye sahipseniz ve bununla ne yapacağınız konusunda hiçbir fikriniz yoksa, o zaman tahmin edin, çevrimiçi bir kursa başlayabilir ve onu satabilirsiniz. Temel olarak, tüm kendi kendini yetiştirmiş öğretmenler ve gerçek öğretmenler, kendi çevrimiçi kurslarınıza sahip olmanın parasal bir yedeğine sahip olabilir.

Abilir

Podia, çevrimiçi kurslarınızı satmak için sağlıklı bir platformdur. Burada, yalnızca kendi profesyonel web sitelerinizi tasarlayıp içerik doldurmakla kalmaz, aynı zamanda öğretim alanınızla ilgili çeşitli belgeleri de paylaşabilirsiniz. Bu eğitim parçalarını ya bedavaya verebilir ya da satabilirsiniz. Podia ayrıca, verimli e-posta pazarlaması gerçekleştirmenize yardımcı olarak e-posta listenizi geliştirme şansı verir.

Ayrıca, web seminerleri düzenleyebilir ve hatta okuyucularınızla canlı sohbetler yapabilirsiniz. Podia ayrıca e-öğretmenlerin tüketicileri için bir dizi üyelik planına sahip olmalarına izin vererek çok daha güçlü bir tüketici tabanı oluşturuyor. Bu site yalnızca ücretli planlar sunar; biri ‘Hareket ettirici planı’ ve diğeri ‘Sarsıcı planı’. Ancak, ödeme yapınıza karar vermeden önce 2 haftalık ücretsiz deneme süresi elde edersiniz.

Ziyaret olabilir

Öğretmek: yetenekli

Teach: possible, çevrimiçi kurs satıcısı olma konusunda kendi türünden biridir. Site, pastacılıktan pazarlamaya ve hatta elle yazılan yazılara kadar çok çeşitli konulara ev sahipliği yapıyor. Teknoloji dostu değildir, yani, Teach: hem teknoloji meraklıları hem de olmayanlar için kullanımı kolaydır.

Kursunuzun / konunuzun USP’sini ortaya çıkarmanın yanı sıra, kendi web sitelerinizi de özelleştirebilir, böylece bunları uzmanlık alanınız için daha elverişli hale getirebilirsiniz. Ödeme planları üç türdendir: 29 $, 99 $ ve 249 $ plan. Bu planların her biri sınırsız öğrenciye erişim sunar. Buna ek olarak, her plan için de birkaç özel özellik var.

Öğretilebilir ziyaret edin

Spayee

Spayee, çevrimiçi kurslarınızı satmak için başka bir güvenli platformdur. Ses, video, ödevler ve PDF’ler gibi çeşitli biçimlerde kurslar oluşturmanın yanı sıra, çevrimiçi sınavlar ve testler de yapabilirsiniz. Spayee ayrıca çevrimiçi kursunuza hemen entegre edebileceğiniz birkaç kullanıma hazır şablona sahiptir. Kursunuzu destekleyen materyaller yüklemek istiyorsanız, bunu toplu olarak da yapabilirsiniz.

Buradaki fiyatlar, kabaca 3000 INR ve 15000 INR aralığında olan aylık ve yıllık bazda gelir. Siteyi bir deneme süresiyle de deneyebilirsiniz. Yıllık ödeme yöntemiyle ilgili itirazlardan biri, seçerseniz bir aylık ücretsiz abonelik kazanabileceğinizdir. Katılımcı sayısı her ödeme planına göre değişir; temel, pro ve iş planları.

Spayee’yi ziyaret edin

Dünyayı öğrenin

Learnworlds, ilgi çekici web siteleri oluşturarak ve bunları uzman içeriğinizle doldurarak çevrimiçi kurslar satmanıza olanak tanır. Web sitenizi oluşturma sürecinin tamamında, kişisel bir alan adı ve diğer temel unsurlarla kendi markanızı da oluşturabilirsiniz. Çevrimiçi içeriğiniz, görünürlük ve elbette gelir elde etmenize yardımcı olacak doğru pazarlama araçlarını da bulacaktır.

Ayrıca Google Analytics, Zapier, Freshdesk ve benzerleri gibi birçok aracı çevrimiçi kursunuzu oluşturma ve onu çalıştırma sürecine entegre edebilirsiniz. Dört geniş ödeme planı vardır, yeni başlayanlar için “Başlangıç” planı, profesyonel eğitmenler için “Pro Trainer”, “Öğrenme Merkezi” ve “Yüksek Hacimli ve Kurumsal”. Sadece ilk üç plan için ücretsiz deneme var.

Learnworlds’ü ziyaret edin

Udemy

Bilgiyi öğrenilebilir bir eğitim kaynağına çevirmeye hazır olduğunuz sürece odaklandığınız nişin Udemy için önemi yoktur. Site, ticaretten tasarıma, pazarlamaya ve hatta müziğe kadar on binden fazla çevrimiçi video kursu kategorisinden oluşan geniş bir koleksiyona sahiptir!

Udemy, dünyanın her yerinden yaklaşık yarım milyar öğrenciye dokunuyor ve bu site aynı zamanda çok dilli kurslara da açık, bu da çeşitli dillerde öğretebileceğiniz anlamına geliyor. Udemy ile çevrimiçi bir kariyere başlamak oldukça rahattır, çünkü kursunuzu nasıl oluşturacağınız konusunda size ücretsiz kurslar da verilecektir.

Udemy’yi ziyaret edin

Düşünce

Thinkific, sıfırdan başlamak veya mevcut bir markayı oluşturmak için başka bir harika yerdir. Bu web sitesi, kurslarınızı herhangi bir biçimde zahmetsizce yüklemek için en iyi platformlardan birini sağlar; ses, video ve hatta metin. İçeriğinizi multimedya, testler, anketler ve birkaç ilgi çekici seçenekle daha fazla destekleyebilirsiniz.

Ayrıca, teknik bir kişi olmasanız bile web sitenizi kolayca kişiselleştirebilirsiniz. Fiyat planları, en fazla 3 kurs yükleyebileceğiniz ücretsiz bir deneme çalışmasıyla başlar. Herhangi bir ücretli plana atlayabilirsiniz; Temel, Pro veya Premier. Aylık ödeme Temel plan için 49 ABD doları, Pro planı için 99 ABD doları ve Premier plan için 499 ABD dolarıdır.

Thinkific’i ziyaret edin

Beceri paylaşımı

Beceri paylaşımı biraz farklı bir dalga boyunda çalışır. Kursunuzu oluşturduktan sonra, ‘Skillshare Topluluğu’nda görünürlüğünüzü yükseltmeye yönlendirileceksiniz. Bu alan, milyonlarca öğrencinin çeşitli dersler almak için geldiği yerdir. Toplulukta bu tavrı oluşturmak biraz zaman alsa da, endişelenmenize gerek yok, başlangıçtan itibaren istikrarlı bir tüketici tabanına sahip olacaksınız.

Beceri Paylaşımı, kursların kısa sınavlar ve çevrimiçi testler gibi hem videoların hem de projelerin verimli bir kombinasyonu olmasını gerektirir. Çevrimiçi kurslarınızı doğaçlama yapmak için kurslar ve diğer anlayışlı programlarla da destekleneceksiniz. Premium Skillshare planının 2 haftalık ücretsiz deneme süresi vardır, bundan sonra 16 $ aylık ödeme ve 96 $ yıllık plan olacaktır.

Beceri paylaşımını ziyaret edin

WizIQ

WizIQ, çevrimiçi kurslarınızı satmak için son derece basitleştirilmiş bir sanal atmosfer sunar. Benzersiz ve görsel olarak çekici eğitim siteleri oluşturmanın yanı sıra, bu web sitesi, kurs oluşturucuların çeşitli biçimlendirilmiş içerikleri çok kolay bir şekilde yüklemelerine olanak tanır. İçeriğinizin yapılandırma kısmını düşünüyorsanız endişelenmeyin, WizIQ bunu sizin için yapar. Ayrıca, hem Android hem de iOS’ta uygulama olarak mevcut olduğu için bu platforma erişmek oldukça kolaydır.

WizIQ tek bir öğrenme tarzına odaklanmaz, bunun yerine canlı öğrenme, mikro öğrenme, ters çevrilmiş öğrenme ve kendi kendine öğrenme gibi çeşitli öğrenme formatlarına sahiptir. Kişisel tarzınıza uyan formatı seçebilirsiniz. Üç planda 25 ABD dolarından başlayan aylık ödemeler vardır; Profesyonel (bireysel mentorlar için), Enterprise (kolejler, üniversiteler vb. İçin) ve tüketicilerinizi dakikaya göre fiyatlandıracağınız Kullandıkça öde planı.

Wiziq’i ziyaret edin

Hibeler

Ruzuku, teknoloji meraklısı olmayanların ve yeni başlayan kurs yaratıcılarının sanal standlarını bulmalarına yardımcı olmayı amaçlayan başka bir platformdur. Site, içindeki öğretmene odaklanır ve teknoloji düğmelerinize basmaz. Ses, video, metin ve diğer formatlarda ilgi çekici ücretsiz kurslar oluşturmanın yanı sıra, kendi ‘Ruzuku Kabilesi’ni de kuracaksın.

Üç bölüme ayrılmış hem aylık hem de yıllık ödeme planları vardır; ‘Yükselen’ planı, ‘Üniversite’ planı ve ‘Önyükleyici’ planı. Bu planlardaki ödemeler, yıllık planlara kıyasla genellikle aylık planlar için daha yüksek olacaktır. Kurslarınızı 14 günlük ücretsiz denemelerle de oluşturmaya başlayabilirsiniz.

ZİYARET bursu

dışında

Kajabi, çevrimiçi kurslar için bile her şeyi daha verimli hale getiren bir iş kurma alanıdır. Ayrıca, sanal kurslarınızı daha taze olarak oluşturmaya başlamak için başka bir harika yerdir. Kajabi, iş araçlarını, e-posta pazarlamasını ve diğer birçok digi ürününü tek bir yerde entegre etmeye yardımcı olur.

Çevrimiçi kurs web sitenizi kolayca özelleştirebilir ve ayrıca kurslarınızın her biri için bazı gerçek zamanlı izleme seçenekleri elde edebilirsiniz. 2 haftalık ücretsiz deneme süresini yayınlayın, üç plandan herhangi birine atlayabilirsiniz; Temel, Büyüme ve Pro. Bunlar hem aylık hem de yıllık ödeme planıdır, ancak yıllık planda% 20 indirim alabilirsiniz.

Hariç ZİYARET

Öğretmenlik

Öğretmenlik, çevrimiçi kurslarınızı satmak için en bütçe dostu platformlardan biridir. Kesinlikle işlem ücreti yok. Ödemeniz gereken tek şey, her ikisinin de 14 günlük ücretsiz deneme süresi olan aylık / yıllık plan tutarıdır. Ekstra ücret ödemeden sınırsız derslerinizi sınırsız öğrenciye genişletebilirsiniz.

Kurs şablonlarınızı daha fazla özelleştirmenin yanı sıra, sitenizi Teachery’nin kurs düzenleyicisiyle de geliştirebilirsiniz. Ayrıca özel alanlar da oluşturabilirsiniz. Hemen hemen tüm yükleme formatları bu site tarafından desteklenmektedir; ses, video, sunumlar, vb. Sırasıyla 49 $ ve 470 $ oranında bir aylık ve yıllık plan vardır. Yıllık planı tercih ederseniz de% 20 tasarruf edersiniz.

ZİYARET öğretmeni

Bu listenin hem meslekte hem de finansal olarak gelişmenize yardımcı olmak için oldukça yararlı olduğunu umuyoruz. Bugün internet dünyasında her şey mümkün ve her şey mümkün olduğunda siz de mümkündür!

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir