Mac’te Chrome’dan Safari’ye Parolalar ve Ayarlar Nasıl Aktarılır

Mac’inizdeki varsayılan tarayıcınızı Chrome’dan Safari’ye geçirmeyi mi planlıyorsunuz? Harika, harika seçim. Ancak, Chrome’da oluşturduğunuz tüm bu kaydedilmiş şifreler, geçmiş ve yer imleri ne olacak?

Safari’de hepsini tekrar girmek için bu kadar çok Chrome şifresini hatırlayamayacağınızdan emin olabilirsiniz, bu acı bir iştir! Endişelenme. Kaydedilmiş tüm şifreleri, geçmişi ve hatta Chrome’daki bu güzel yer imlerini Mac’teki Safari tarayıcınıza aktarabilirsiniz. Nasıl yapacağınız burada.

İlk olarak, içe aktarma işlemine devam etmek için bilgisayarınızdaki Chrome’u tamamen kapatın. Tüm Chrome sekmelerini kapatın ve şimdilik “Chrome’dan Çıkın”. Ardından Safari’yi açın.

Safari tarayıcısının ana sayfasında, üst menü çubuğunu aşağı çekin ve ‘Safari’nin hemen yanında bulunan’ Dosya’yı tıklayın.

‘Dosya’ açılır menüsünde, listenin sonuna doğru ‘Şuradan İçe Aktar’ı bulun ve seçin. Yan menüde ‘Google Chrome’ seçeneği olacak, bu seçeneğe tıklayın.

Önceki tavsiyemize uyduysanız ve tüm Chrome sekmelerini (gizli sekmeler dahil) kapattıysanız, gitmeniz iyi olur. Değilse, siz hepsini kapatana kadar içe aktar düğmesi gri renkte olacaktır (seçilemez).

Chrome’u tamamen kapattıktan sonra, içe aktarmak için bir açılır pencere alırsınız (içe aktarma düğmesi çalışırken) . Tüm onay kutularının (özellikle ‘Parolalar’) işaretlendiğinden emin olun ve ardından ‘İçe Aktar’ düğmesine tıklayın.

Bir sonraki istemde, içe aktarmayı onaylamak için Mac’inizin şifresini girmeniz istenecektir. Bu kısmı atlarsanız, geçmişiniz ve yer işaretleriniz yine de içe aktarılır, ancak şifreler alınmaz. Bu yüzden şifre aktarımına yol açmak için şifrenizi buraya yazmalısınız.

Bu yapıldıktan sonra, bu sürekli bir seçim olacaksa ‘İzin Ver’ veya ‘Her Zaman İzin Ver’ seçeneğine tıklayın.

Ve şimdi, Chrome’da kullandığınız her web sitesi Safari’de de kolayca açılır. Ayrıca, Safari’de oturum açarken parola kilitli sitelerde parola seçenekleri de alırsınız.

Ne kadar yumuşak bir geçiş değil mi? Acele edin, o çok beklenen vardiyayı yapın!

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir