Mac'teki Mesajlarda Mesaj Efektleri Nasıl Kullanılır

Önceden iOS’a özel, artık Mac’inizde de mevcut!

Mesajlar üzerindeki mesaj efektleri bir süredir iOS’ta bir şey oldu, ancak tahmin edin, Big Sur onu macOS’a da getirdi. Bu mesaj efektleri şimdiye kadarki en havalı ve en sevimli şeyler! Mac’te mesaj efektleriyle mesajlaşma deneyiminizi yepyeni bir kaideye nasıl taşıyabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Mac’inizde Mesajlar uygulamasını açın ve bu mesaj efektlerini göndermek / denemek istediğiniz herhangi bir sohbete tıklayın.

Sohbet penceresinde, metin kutusunun yanındaki ‘App Store’ simgesine tıklayın.

Ardından açılır menüden ‘Mesaj Efektleri’ seçeneğini seçin.

Şimdi 12 farklı efekt arasından seçim yapabilirsiniz. Her efektin nasıl çalıştığını öğrenmek için okumaya devam edin. Ancak herhangi bir özelliği kullanmadan önce bir metin yazdığınızdan emin olun.

Aşk

Bu etki temelde sohbetinize büyük bir kalp katar. Bunlar, ilave renk ve görsel çekiciliğe sahip sağlıklı kalplerdir. Aslında gönderdiğiniz mesajdan ortaya çıkarlar. Sevimsiz ama sevimli.

Balonlar!

Birinin doğum günü mü yoksa sadece sıkıldınız mı? Bir grup süper sevimli balonun üzerinden göndermek için bu efekti kullanın.

Görünmez mürekkep

Bu, Mesaj’daki en havalı şey. Görünmez mürekkebi kullanarak ‘gizli mesajlar’ gönderebilirsiniz. Yani, önce metninizi yazıp vurgulayın.

Ardından ‘Mesaj Efektleri’nden’ Görünmez mürekkep ‘efektini seçin.

Mesaj tuhaf bir parıltıya dönüşür. Ayrıca göndermeden önce bunun bir önizlemesine sahip olursunuz. Mesajınızı göndermek için oka tıklayın.

İmlecinizi üzerine getirdiğinizde bu metin canlanacaktır. Ancak, yalnızca imlecin dokunduğu bitler görünür olacaktır. Bu nedenle, metnin tamamını okumak için, tüm mesaj boyunca imleci göstermelisiniz (duh). Ayrıca, metin çok hızlı bir şekilde kaybolur.

Konfeti

Bu bir kutlama! Birinin kendini özel hissetmesi için sohbetine biraz konfeti ekle. Ya da sadece aptal oldukları için fırlat, her şey işe yarıyor!

Slam

Bu efekt, metinlerinizi büyütür ve sohbete çarptırır. Bir metni çarptığınızda, tüm sohbeti gözle görülür şekilde sallar. Oh, ve daha iyi olur çünkü siz de slamı tekrar oynayabilirsiniz.

Lazerler

Evet, lazer efektleri. Dün geceki konserini sevdin mi ve onu başaramayan tembel arkadaşına mı göndermek istiyorsun? Bu çılgın etkiyle onlara her şeyi anlatabilirsiniz. Ayrıca, eklenen bir lazer ışını ses efekti de var.

Yüksek sesle

Kelimenin tam anlamıyla yüksek sesle gülüyor musunuz ve LOL yeterli değil mi? Mesajlarda ‘Yüksek Sesli’ efektini kullanın! Etki, metninizin daha yüksek ve daha büyük görünmesini sağlar.

Kutlama

Kutlama bir başka harika mesaj efektidir. Bu mutlak mutluluk pırıltıları, sanal kutlamalarınızı parlak ve güzel hale getirebilir!

Eko

Karşınızdaki kişinin zihninde çalmasını istediğiniz bir şey var mı? Veya mesajınızın sohbette komik bir şekilde yankılanmasını mı istiyorsunuz? Yankı efektini kullanın!

Gündem

Spotlight efekti ile ihtiyaç duyduğunuz mesajınızı gerçekten bir spot ışığına koyun.

Havai fişek

Havai fişek, bir şeyi sanal olarak kutlamanın veya birini dilemenin başka bir harika yoludur. Ayrıca gerçek hayattaki bir ses efektine de sahipler!

Nazik

Diğer kişiye gerçekten anlatmak istediğiniz ciddi bir şey varsa aynı zamanda nazik davranın, Nazik efektini kullanın. Bu efekt, metni biraz emer ve bir tür iç çekiş gibi nazikçe serbest bırakır.

Bu mesaj efektlerinin her birinin, mesajlaşma deneyiminize eklemek için kendi tuhaflığı ve stili vardır. Bu efektlerin çoğunun ses efektleri de vardır, bu da tüm efekti çok daha iyi hale getirir.

İlginizi Çekebilir!

Mac’te Belirli Türlerde ve Uzantılarda Dosyalar Nasıl Bulunur?

Mac’inizde belirli bir dosyayı bir daha aradığınızda bu hızlı ve zahmetsiz yöntemleri deneyin Bilgisayarınızı ofisiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir