iOS 12.1 sorunları ve olası düzeltmeler

İOS 12.1 güncellemesi artık desteklenen iPhone ve iPad cihazlarına yayılıyor. Güncelleme, iPhone XR için 16B93 yapı numarası ve iPhone ve iPad cihazlarının geri kalanı için 16B92 yapı numarasıyla birlikte gelir.

Güncelleme, Grup FaceTime’ı etkinleştiriyor, 70 yeni emoji ekliyor ve iPhone XS ve iPhone XR için Çift SIM desteği getiriyor. Bununla birlikte, diğer tüm iOS sürümleri gibi, iOS 12.1 güncellemesinin de hatalar ve sorunlar payı vardır. Birçok kullanıcı, iOS 12.1’deki sorunları vurgulamak için Apple Topluluğu forumlarına ve diğer sosyal panolara götürdü. Bu sorunlardan bazıları için olası düzeltmelerle birlikte iOS 12.1’deki en yaygın sorunun bir listesini derledik.

İOS 12.1’de WiFi çalışmıyor

Bu, kullanıcıların yeni bir iOS sürümüne güncelledikten sonra yaşadığı en yaygın sorundur. İPhone’unuz önceki iOS sürümüyle aynı WiFi performansını vermiyorsa üzülmeyin! Bu bir iOS 12.1 sorunu değil. Ve iPhone’unuzu yeniden başlatarak VEYA WiFi ağına yeniden bağlanarak kolayca düzeltebilirsiniz.

  1. Ayarlar »WiFi seçeneğine gidin ve WiFi ağınızın yanındaki i simgesine dokunun.
  2. Bu Ağı Unut’a dokunun, ardından onaylamak için açılır pencerede Unut’a dokunun.
  3. İPhone’unuzu yeniden başlatın.
  4. WiFi ağını iPhone’unuza geri ekleyin.

WiFi ağına yeniden bağlanmak işe yaramazsa, iPhone’unuzda Ayarlar »Genel» Sıfırla »Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine giderek Ağ Ayarlarını Sıfırlamanız gerekebilir.

İOS 12.1’de yavaş WiFi / Veri hızı

Bazı kullanıcılar, iOS 12.1 güncellemesini yükledikten sonra yavaş WiFi ve Veri hızları bildiriyor. Henüz iPhone veya iPad cihazlarımızda bunu yaşamadık, ancak iOS 12.1’de internet sizin için yavaş çalışıyorsa bir iPhone’da internetle ilgili sorunlar için aşağıdaki yaygın düzeltmeleri deneyebilirsiniz:

iPhone, iOS 12.1’i yükledikten sonra yavaşlıyor

Bazı kullanıcılar, iOS 12.1 güncellemesini yükledikten sonra iPhone’larında daha yavaş bir performans bildiriyor. Olması çok daha az olasıdır, ancak iPhone’unuzda iOS 12.1 güncellemesinden sonra da gecikme yaşıyorsanız, sorunun basit çözümü iPhone’unuzu bir kez yeniden başlatmaya zorlamak olacaktır.

iPhone X, iOS 12.1’de yanıt vermeyen ekranla donuyor

Bazı iPhone X kullanıcıları, iOS 12.1 güncellemesinde ekranın tepkisiz hale geldiği ve görünürde bir sebep olmadan donduğu tuhaf bir sorunu bildiriyor. İOS 12.1’in beta sürümlerinde veya dünkü son sürümden sonra bu sorunu hiç yaşamadık. Bu sorunu iPhone’unuzda da yaşıyorsanız, aşağıdaki hızlı ipuçlarını izleyin:

Face ID, iOS 12.1 güncellemesinden sonra çalışmayı durdurdu

Bazı talihsiz kullanıcılar için Face ID, iOS 12.1 güncellemesini yükledikten sonra yeni iPhone’larında çalışmayı durdurdu. Bu yaygın bir sorun değildir, ancak bu sorunu yaşıyorsanız, Ayarlar »Face ID ve Parola seçeneğine gidip ardından tekrar kurarak Face ID’yi Sıfırlamak iyi bir fikirdir.

İOS 12.1’i yükledikten sonra Emoji klavyesi kayboldu

İOS 12.1 güncellemesi, iPhone ve iPad’iniz için birçok yeni emoji getiriyor. Ancak bazı kullanıcılar için iOS 12.1 güncellemesini yükledikten sonra Emoji klavyesinin tamamı kayboldu. Neyse ki, düzeltmesi basit. Emoji klavyeyi Klavye ayarlarından iPhone’unuza geri eklemeniz yeterlidir.

  1. Ayarlar »Genel» Klavye seçeneğine gidin.
  2. Klavyeler’e dokunun.
  3. Yeni Klavye Ekle’ye dokunun ve önerilen klavyeler bölümünden veya diğer iPhone klavyeleri bölümünden Emoji klavyesini seçin.

Şimdilik hepsi bu, ancak iOS 12.1’den bu sayfaya olası düzeltmelerle daha fazla sorun ekleyeceğimizden emin olacağız. Bizi izlemeye devam edin…

İlginizi Çekebilir!

İOS 11 çalıştıran bir iPhone’da özel zil sesleri nasıl ayarlanır

Apple’ın iPhone’u bazı iyi zil sesleri önceden yüklenmiş olarak gelir. Varsayılan zil sesi (Açılış) ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir