İPhone Pili Neden Hızlı Boşalıyor? Nedenler ve Düzeltmeler

İPhone’unuzun pili olması gerekenden daha hızlı mı bitiyor? Pek çok faktör bir iPhone’un pil performansını etkiler. Bazen bu tamamen Apple’ın hatasıdır. Ancak çoğu zaman pilin bitmesi iPhone’unuzu nasıl kullandığınızdan kaynaklanır. Genel olarak iPhone ve akıllı telefonlarla ilgili yıllara dayanan deneyimlerimize dayanarak, bir iPhone pilinin neden ve ne zaman olması gerektiğinden daha hızlı bitmesine ilişkin en […]

İPhone’unuzun pili olması gerekenden daha hızlı mı bitiyor? Pek çok faktör bir iPhone’un pil performansını etkiler. Bazen bu tamamen Apple’ın hatasıdır. Ancak çoğu zaman pilin bitmesi iPhone’unuzu nasıl kullandığınızdan kaynaklanır.

Genel olarak iPhone ve akıllı telefonlarla ilgili yıllara dayanan deneyimlerimize dayanarak, bir iPhone pilinin neden ve ne zaman olması gerektiğinden daha hızlı bitmesine ilişkin en yaygın üç neden burada verilmiştir.

GPS sorunu

İPhone’unuzdaki GPS çipi gezinmek için harikadır. Ancak vakaların% 99’unda GPS, iPhone pilinin daha hızlı bitmesinin nedenidir. Çoğu kişi Konum Servislerini iPhone’larında her zaman etkin durumda tutar. Ama ne kadar pil suyu içtiğini bilmiyorlar.

GPS, WiFi ile kullanıldığında pil ömrünü ETKİLEMEZ, çünkü WiFi ağı, GPS yongası aracılığıyla uyduyla bağlantı kurmanıza gerek kalmadan iPhone’unuzdaki uygulamalara konumunuz hakkında kaba bir fikir verir. Ancak, bir WiFi ağına bağlı olmadığınızda, iPhone’unuzun konumunuzu almanın tek kaynağı GPS’dir. Ve ucuza gelmiyor.

Konum Servisleri etkinleştirildiğinde iPhone’unuz, cihazınızın konumunu almak için alandaki GPS uydularıyla sürekli bir bağlantı kurmaya çalışır. İç mekandayken bu daha da kötüleşir ve GPS sinyali zayıftır. iPhone, GPS sinyalinin zayıf olduğu alanlarda GPS bağlantısı kurmaya çalıştığında% 20 daha fazla pil gücü tüketir.

DÜZELTME: GPS sorununun çözümü, onu dikkatli kullanmaktır. İç mekanda olduğunuzda ve bir WiFi ağına bağlı olmadığınızda, iPhone’unuzda Ayarlar »Gizlilik» Konum Servisleri’ne giderek Konum Servislerini devre dışı bırakın.

Çok fazla uygulama

Meraklı ve yaratıcıysanız, iPhone’unuzda yüklü bir sürü uygulama yüklü olma ihtimaliniz vardır. Ancak gerçek şu ki, cihazınızdaki tüm uygulamaların yalnızca% 25’inden daha azını kullanıyorsunuz.

İPhone’unuza yüklediğiniz her uygulama pili tüketir. Ve yüklediğiniz gereksiz uygulamalar da iPhone’unuzun pilini gereksiz yere yiyor.

DÜZELTME: iPhone’unuza yüklediğiniz uygulamaları arada bir gözden geçirin. Nadiren açtığınız uygulamaları kaldırın.

Zayıf hücresel sinyal

Hücresel sinyalin zayıf olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, iPhone’unuzun pilinin çok daha hızlı bittiğini fark edeceksiniz. Bunun nedeni, iPhone’unuzun daha iyi bir sinyal almak için sürekli olarak daha fazla kaynağı zorlaması ve bu da pil gücüne mal olmasıdır.

LTE’yi etkinleştirdiğinizde daha da kötüleşir. LTE’nin kendisi çok fazla pil tüketir ve sinyal zayıf olduğunda ve bir LTE ağındaysanız, pil daha da hızlı biter.

DÜZELTME: Hücresel sinyalin zayıf olduğu bir alandan kaçınamıyorsanız, 2G / 3G ağına geçmeyi düşünün. LTE’nin zayıf olduğu bölgelerde, 3G sinyali muhtemelen iyi olacaktır ve 3G sinyali de kötüyse – hem daha iyi hücresel alım hem de pil ömrü için 2G ağına geçin.

İPhone’unuzda LTE, 3G ve 2G arasında geçiş yapmak için Ayarlar »Hücresel Veri» Hücresel Veri Seçenekleri’ne gidin .

İPhone’daki yaygın pil boşaltma sorunu hakkında bildiğimiz tek şey bu. Deneyimlerinizden birkaç nokta eklemek isterseniz, lütfen bunları aşağıdaki yorumlar bölümünde yayınlayın.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top