Microsoft Edge'de (chromium) Koyu Tema nasıl etkinleştirilir

Chromium tabanlı Microsoft Edge, işletim sisteminizdeki tema tercihini tam olarak destekler. Henüz Microsoft Edge Insider sürümlerinde (hem Dev hem de Canary) Koyu temayı kullanmak için doğrudan bir seçenek bulunmamakla birlikte, tarayıcının deneysel özelliklerinden Microsoft Edge Tema desteğini etkinleştirebilirsiniz. Chrome’da görmüş olabileceğiniz gibi, Microsoft Edge chromium da deneysel özelliklere erişmek için ayrılmış bir sayfaya sahiptir, buna edge: // flags adresinden erişebilirsiniz.

Chromium Microsoft Edge’de Koyu modu kullanmak için, önce PC’nizde Sistem genelinde Karanlık modu etkinleştirmeniz gerekir. Windows 10 Ayarlar »Kişiselleştirme» Renkler »seçeneğine gidin ve ” Varsayılan uygulama modunuzu seçin “ bölümünün altında Koyu modu etkinleştirin.

Şimdi bilgisayarınızda krom tabanlı Microsoft Edge’i başlatın ve tarayıcının deneysel özelliklerine erişmek için aşağıdaki adres edge: // flags’a gidin. Ardından Microsoft Edge tema bayrağını arayın, açılır menüden Etkin’i seçin ve ardından Şimdi yeniden başlat düğmesine basın.

Bu kadar. Microsoft Edge yeniden başlatılacak ve tarayıcıda Koyu modu etkinleştirmiş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir!

How to Make Taskbar Transparent in Windows 11

Windows 11’de Görev Çubuğu Nasıl Şeffaf Yapılır

Windows 11 Görev Çubuğunuzu şeffaf hale getirmek için basit bir kılavuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir