Microsoft Edge'de (chromium) Koyu Tema nasıl etkinleştirilir

Chromium tabanlı Microsoft Edge, işletim sisteminizdeki tema tercihini tam olarak destekler. Henüz Microsoft Edge Insider sürümlerinde (hem Dev hem de Canary) Koyu temayı kullanmak için doğrudan bir seçenek bulunmamakla birlikte, tarayıcının deneysel özelliklerinden Microsoft Edge Tema desteğini etkinleştirebilirsiniz. Chrome’da görmüş olabileceğiniz gibi, Microsoft Edge chromium da deneysel özelliklere erişmek için ayrılmış bir sayfaya sahiptir, buna edge: // flags adresinden erişebilirsiniz.

Chromium Microsoft Edge’de Koyu modu kullanmak için, önce PC’nizde Sistem genelinde Karanlık modu etkinleştirmeniz gerekir. Windows 10 Ayarlar »Kişiselleştirme» Renkler »seçeneğine gidin ve ” Varsayılan uygulama modunuzu seçin “ bölümünün altında Koyu modu etkinleştirin.

Şimdi bilgisayarınızda krom tabanlı Microsoft Edge’i başlatın ve tarayıcının deneysel özelliklerine erişmek için aşağıdaki adres edge: // flags’a gidin. Ardından Microsoft Edge tema bayrağını arayın, açılır menüden Etkin’i seçin ve ardından Şimdi yeniden başlat düğmesine basın.

Bu kadar. Microsoft Edge yeniden başlatılacak ve tarayıcıda Koyu modu etkinleştirmiş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Discord Stream Sharing Discoloration in Windows

Windows’ta Discord Akış Paylaşımı Renk Değişikliği Nasıl Onarılır

Discord ekran paylaşımı sırasında görüntüde bozulma veya renklerin solması mı var? Bu çözümlere göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir