Chrome’da Sekme Önizleme Resimleri Nasıl Etkinleştirilir

Chrome 78’deki yeni sekme önizlemeleri özelliği, imleci bir sekmenin üzerine getirdiğinizde önizleme kartında sayfa başlığını ve site adresini gösterir. Ancak Chrome, sekme önizleme resimlerini de destekler ve deneysel ayarlar sayfasından etkinleştirebilirsiniz.

chrome://flagsAdres çubuğuna yazarak Chrome deneysel özellikler sayfasına gidin .

Chrome deneysel özellikler sayfası

Ardından “Bayrakları ara” kutusunu tıklayın ve “Sekme Üzerine Gelme Kartı Görselleri” yazın / yapıştırın. Bu, etkinleştirmemiz gereken dışındaki tüm deneysel özellikleri filtreleyecektir.

Chrome deneyler sayfasında “Sekme Üzerine Gelme Kartı Resimleri” özelliğini arayın “Sekme Üzerine Gelme Kartı Resimleri” özelliğinin yanındaki açılır kutuyu tıklayın ve mevcut seçeneklerden Etkin’i seçin.

Chrome’da Sekme Üzerine Gelme Kartı Resimleri özelliğini etkinleştirin

Açılır kutuda “Etkin” i seçtikten hemen sonra], Chrome penceresinin alt kısmında bir Yeniden Başlat düğmesi görünecektir. Chrome’u yeniden başlatmak ve Chrome’da Sekme Önizleme Resimleri’ni etkinleştirmek için üzerine tıklayın.

Deneysel özellikleri etkinleştirmek için Chrome’u yeniden başlatın

Bu kadar. Artık bir sekmenin üzerine gelindiğinde Chrome’da önizleme resimlerinin yanı sıra sayfa başlığı ve site adresi de gösterilmelidir.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir