İOS 14 çalıştıran iPhone'da Uygulama Kitaplığından Uygulamalar Nasıl Silinir

Gizli uygulamalarınızı doğrudan Uygulama Kitaplığı’ndan silin

Uygulama Kitaplığı, WWDC 2020’de duyurulan iOS 14 güncellemesi sayesinde iPhone’unuza yapılan en yeni eklemelerden biridir. Bu yıl sonbaharda herkese açık olacak, ancak geliştiriciler için beta profili zaten mevcut. Ama hevesli bir kuşsanız ve hemen şimdi elinize almak istiyorsanız, deneyebilirsiniz.

Uygulama Kitaplığının, iPhone’unuzdaki uygulamaları kullanma ve düzenleme şeklinizi tamamen değiştireceğini göreceksiniz. Ana ekranınızı düzene sokmanıza ve düzene sokmanıza yardımcı olacak her zamankinden daha fazla araç var. Özelliğin masaya getireceği bu tür işlevlerden biri, artık sizinle ilgili olmayan Ana ekran sayfalarını gizleyebilme yeteneğidir. Poof! Ek olarak, tüm ekranı gizlemek sokağınızda değilse, tek tek uygulamaları Ana ekranınızdan da gizleyebilirsiniz.

Ancak bu uygulamalar Ana ekranınızdan kaybolduğunda ne olur? Eh, bunlar Uygulama Kitaplığından erişilebilir durumda. Ve bunları, Ana ekrandan yaptığınız gibi Uygulama Kitaplığından da kullanabilirsiniz. Uygulamaları, Ana ekrana geri getirmek zorunda kalmadan doğrudan oradan silebilirsiniz.

Uygulama Kitaplığından bir uygulamayı silmek için , iPhone’da jiggly moduna girmek için Uygulama kitaplığında boş bir alana dokunun ve basılı tutun. Bunu bir uygulama ile de yapabilirsiniz, ancak boş alana dokunarak jiggy moduna daha hızlı girin. Tıpkı Ana ekrandan olduğu gibi silmek için uygulamanın sol üst köşesindeki ‘Sil’ simgesine (‘x’) dokunun.

Ekranda bir onay mesajı görünecektir. Uygulamayı onaylamak ve silmek için ‘Sil’ düğmesine dokunun.

Ayrıca iPhone’daki Uygulama Kitaplığı’nda uygulamaları arayabilir ve silebilirsiniz. Uygulamayı ekranınızdaki uygulamalar denizinde bulamıyorsanız, bu kullanışlı olacaktır. Arama çubuğuna dokunun ve uygulama adını yazın.

Ardından, arama sonucundaki uygulamanın simgesine dokunun ve basılı tutun. Ekranınızda birkaç seçenek belirecek. Uygulamayı silmek için ‘Uygulamayı kaldır’ seçeneğine dokunun.

İOS 14’teki Uygulama Kitaplığı, hoş bir eklentidir ve hayatınızı baştan sona kolaylaştırmak için burada. Ana Ekranınızı daha iyi düzenlemenize yardımcı olmaktan, istenmeyen uygulamalara bakmanıza izin vermeye kadar, arkanızda.

İlginizi Çekebilir!

How to View or Sort Messages by SIM on iPhone

İPhone Mesajları SIM’e Göre Görüntüleme veya Sıralama

Her ikisi için de ayrı bir SIM kullanıyorsanız, Kişisel ve İş mesajlarını kolayca sıralayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir