İPhone'da iOS 12 Bluetooth sorunları nasıl giderilir

İOS 12 güncellemesi, geliştiricilerin uygulamalarını denemek ve test etmek için artık indirilebilir. Ve profesyonel iOS kullanıcıları için bu, Apple resmi olarak herkese yayınlamadan önce bir sonraki iOS sürümünün yeni özelliklerini deneyimlemek için bir fırsat.

İOS 12 güncellemesi bazı harika yeni özellikler getiriyor, ancak iOS güncellemelerinde her zaman olduğu gibi, herhangi bir sorun olmadan gelmiyorlar. Kullanıcıların iOS cihazlarını güncelledikten sonra karşılaştıkları en yaygın sorunlar ya WiFi, BlueTooth ya da her gün kullandığımız diğer bazı önemli özelliklerle ilgilidir.

iOS 12 Bluetooth sorunları mutlaka iOS 12 ile ilgili değildir, çoğu iPhone kullanıcılarının genellikle bir güncelleme yükledikten sonra karşılaştıkları sorunlardır. Artı, iOS 12 şu anda beta testindedir, bu nedenle işletim sisteminde bulduğunuz tüm hatalar veya sorunlar büyük olasılıkla son sürümde çözülecektir.

Her neyse, iOS 12’de Bluetooth kullanırken karşılaşabileceğiniz bazı genel sorunlar aşağıda verilmiştir. Düzeltmeler sağlamak için de elimizden gelenin en iyisini yaptık, ancak bunların işe yarayacağı garanti edilmiyor.

Bluetooth, iOS 12’de rastgele bağlantı kesiyor

İOS 12 güncellemesini yükledikten sonra Bluetooth’un iPhone’unuzdaki bağlı aksesuarlardan rastgele ayrılmasıyla ilgili bir sorun yaşıyorsanız, bağlı aksesuarın eşlemesini kaldırın, ardından eşleştirmeyi ve yeniden bağlamayı deneyin. Bu, çoğu durumda sorunu çözmelidir.

Ancak, kaldırma işlemi işe yaramazsa, Ayarlar »Genel» Sıfırla »Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine giderek ağ ayarlarını sıfırlamayı da deneyin.

Bluetooth aksesuarlarıyla eşleştirilemiyor

İOS 12 çalıştıran iPhone’unuz Bluetooth cihazınıza bağlanmıyorsa hem iPhone’unuzu hem de Bluetooth cihazınızı yeniden başlatın. Bağlantı sorununu çözmelidir. Değilse, her iki cihazın birbirine yakın olduğundan ve yeterli bataryaya sahip olduğundan emin olun.

İPhone’da Bluetooth sorunlarını çözmek için genel ipuçları

Yukarıda belirtilmeyen bir Bluetooth sorunuyla karşı karşıyaysanız endişelenmeyin. Düzeltmeler, bir iPhone’daki Bluetooth ile ilgili tüm sorunlar için çoğunlukla aynıdır. Bunları aşağıdan kontrol edin:

  1. İPhone’unuzu ve sorunlu Bluetooth cihazlarını yeniden başlatın.
  2. Eşleşmeyi kaldırın ve ardından eşleştirmeyi ve yeniden bağlanmayı deneyin.
  3. Ayarlar »Genel» Sıfırla seçeneğine giderek Ağ Ayarlarını sıfırlayın.
  4. Mümkünse, Bluetooth cihazınızı sıfırlayın . Yardım için kılavuzuna bakın.
  5. Yukarıdaki hiçbir şey işe yaramazsa , iPhone’unuzu sıfırlayın .

İOS 12 Bluetooth sorunlarını çözme konusunda paylaşmamız gereken tek şey bu.

İPhone’unuzda yukarıda listelenmeyen Bluetooth ile ilgili bir sorununuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Çözmenize yardımcı olmaya çalışacağız.

İlginizi Çekebilir!

İOS 11.4 beta 5 güncellemesi nasıl indirilir

Apple şimdi iOS 11.4 beta 5 güncellemesini geliştiricilere yayınladı. Güncelleme, geçen hafta beta 4'ün yayınlanmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir