İOS 11.4.1'i güncelledikten sonra iPhone'unuzda 'Servis Yok' mu? İşte bir düzeltme

Apple, beta sürümlerinde yapılan birçok testten sonra bir süre önce iOS 11.4.1 güncellemesini yayınladı. Güncelleme, kararlılık iyileştirmelerini ve hata düzeltmelerini hedefliyor, ancak bazı kullanıcılar için iOS 11.4.1, düzeltmekten daha fazlasını bozuyor.

Birçok kullanıcı, iOS 11.4.1’e güncelledikten sonra iPhone’larında “Servis Yok” sorunu bildirmiştir. Cihaz herhangi bir ağa kaydolmaz. Daha da kötüsü, birkaç kullanıcı cihazlarında da “iPhone etkinleştirilmedi” hatasını görüyor.

İOS 11.4.1 çalıştıran iPhone’unuzda “Servis Yok” görüyorsanız, çoğu kişi için işe yarayan basit düzeltme iPhone’u yeniden başlatmaktır . Yeniden başlatma, “iPhone etkinleştirilmedi” yanı sıra durum çubuğundaki “Servis Yok” sorununu çözecektir.

İPhone’unuzu yeniden başlatın

İPhone’unuzda yeniden başlatmanın basit yolu, onu Kapatmak ve ardından tekrar Açmaktır . Bununla birlikte, yeniden başlatmaya zorlamak istiyorsanız, aşağıda hızlı bir kılavuz bulunmaktadır:

  1. Sesi Aç düğmesine bir kez basın ve bırakın.
  2. Sesi Kısma düğmesine bir kez basın ve bırakın.
  3. Ekranda Apple logosunu görene kadar Yan düğmeyi basılı tutun.

İPhone’unuzu başarıyla yeniden başlattıktan sonra, ‘Servis Yok’ hatası gitmiş olmalı ve iPhone’unuzda tekrar arama yapabilmeli ve alabilmelidir. Değilse, iPhone’unuzda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak muhtemelen tek umudumuzdur.

İPhone’unuzu sıfırlayın

  1. İPhone’unuzu iTunes veya iCloud aracılığıyla yedeklediğinizden emin olun.
  2. Ayarlar »Genel» Sıfırla seçeneğine gidin.
  3. Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’i seçin.
  4. İCloud’u etkinleştirdiyseniz, belgeler ve veriler iCloud’a yüklenmemişse Yüklemeyi Bitir Sonra Silin için bir açılır pencere görürsünüz. Onu seçin.
  5. (İstenirse) ekleyin Şifre kodu ve Sınırlamalar Şifre Kodunu giriniz.
  6. Son olarak, sıfırlamak için iPhone’u Sil’e dokunun.

Sıfırladıktan sonra iPhone’unuzu iTunes / iCloud yedeklemesinden geri yükleyin. Ve her şey normale dönmeli. “Servis Yok” sorunu sonsuza dek ortadan kalkacak.

İlginizi Çekebilir!

İOS 11.4 beta 5 güncellemesi nasıl indirilir

Apple şimdi iOS 11.4 beta 5 güncellemesini geliştiricilere yayınladı. Güncelleme, geçen hafta beta 4'ün yayınlanmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir