iPhone’da iOS 17’de Tüm Mesajları Okundu Olarak İşaretleme

iPhone’larımızda her gün çok sayıda mesaj alıyoruz ve çoğunu doğrudan bildirimlerden çıkarma eğilimindeyiz. Ancak, Mesajlar uygulamasında birikmeye devam ediyorlar ve iPhone’unuzun kilidini her açtığınızda okunmamış mesajların göze batan kırmızı noktası size bakıyor.

Sizi rahatsız etmesine izin vermeyen insanlardansanız, ne mutlu size. Ancak okunmamış mesajların rozeti sizi rahatsız ediyorsa, neyse ki, okundu olarak işaretlemek için her mesaj dizisini açmanız gerekmez. Tüm iletileri tek seferde toplu olarak “okundu” olarak işaretleyebilirsiniz ve bunu iOS 17’de şu şekilde yapabilirsiniz.

Mesajlar Uygulamasından Tüm Mesajları Okundu Olarak İşaretle

İlk olarak, Ana Ekrandan veya Uygulama Kitaplığından Mesajlar uygulamasına gidin.

Şimdi, ‘Tüm Mesajlar’ klasöründe olduğunuzdan emin olun. Aksi takdirde, tüm iletileri okundu olarak işaretledikten sonra bile bazıları okunmamış olarak kalır ve klasörleri atlayıp adımları tekrarlamanız gerekir. Bu ne işe yarar? Tüm Mesajlar klasöründe değilseniz, sol üst köşedeki ‘Filtreler’e dokunun.

Ardından, ‘Tüm Mesajlar’ kutucuğuna dokunun. Bu klasör, bilinen veya bilinmeyen göndericilerden, işlemlerden veya promosyonlardan gelen tüm iletilerinizi içerir. Böylece, okunmamış mesajları en çok etki yaratacağı yerden vuracaksınız. ‘Okunmamış mesajlar’ klasörüne de gidebilirsiniz.

Şimdi, sağ üst köşedeki ‘üç nokta’ya dokunun. Bu, ekranınıza bir taşma menüsü getirecektir.

Bundan sonra, ‘Mesajları Seç’e dokunun.

Ardından, ekranın sol alt köşesindeki ‘Tümünü Oku’ seçeneğine dokunun. Bu kadar. Tüm mesajlar anında okundu olarak işaretlenecektir.

Gelen kutunuzda bir ton okunmamış mesajınız varsa, artan sayının sizi endişelendirmesine izin vermek yerine, bu yöntemi toplu olarak ‘okundu’ olarak işaretlemek için kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir