Windows 10'da Görev Çubuğu Nasıl Taşınır

Görev çubuğu, bir kullanıcının Başlat menüsü aracılığıyla programları başlatmasına ve ayrıca sistemde şu anda çalışan programları görmesine olanak tanıyan işletim sisteminin önemli bir öğesidir. Ayrıca köşede bir bildirim alanına sahiptir. Görev çubuğu varsayılan olarak ekranın altında yer alır. Çoğu kullanıcı, alttaki görev çubuğundan memnun değildir ve onu ekranın diğer bölümlerine taşımak ister. Windows 10, onu […]

Görev çubuğu, bir kullanıcının Başlat menüsü aracılığıyla programları başlatmasına ve ayrıca sistemde şu anda çalışan programları görmesine olanak tanıyan işletim sisteminin önemli bir öğesidir. Ayrıca köşede bir bildirim alanına sahiptir.

Görev çubuğu varsayılan olarak ekranın altında yer alır. Çoğu kullanıcı, alttaki görev çubuğundan memnun değildir ve onu ekranın diğer bölümlerine taşımak ister. Windows 10, onu ekranda çeşitli konumlara taşıma seçeneği sunar.

Görev Çubuğunu Taşıma

Görev çubuğunun boş alanına sağ tıklayın ve menüden ‘Görev Çubuğu Ayarı’na tıklayın.

Görev çubuğu ayarları penceresinde, ‘Ekrandaki görev çubuğu konumu’ seçeneğini bulun ve altındaki açılır menüyü tıklayın.

Açılır menüden görev çubuğunun yeni konumunu seçin.

Görev çubuğu otomatik olarak yeni konuma taşınacaktır. Tüm pozisyonları deneyin ve iş akışınıza en uygun olanı görün ya da kullanım senaryosu.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top