İOS 12'de Pil Kullanım İstatistiklerini Sıfırlayabilir misiniz?

İOS 12 güncellemesi, iOS 12'de yepyeni bir pil kullanım ayarları getiriyor. Son 10 günün yanı sıra son 24 saatteki pil kullanımını görüntüleyebilirsiniz. Ancak pil kullanımını sıfırlamanın herhangi bir yolu var mı?

Apple, iPhone ve iPad cihazlarında pil istatistiklerini sıfırlamak için hiçbir zaman doğrudan bir seçenek sunmadı. Ancak önceki iOS sürümlerinde, cihazı tamamen şarj ederek pil kullanım istatistiklerini sıfırlayabiliyordunuz. Ne yazık ki, iOS 12'de artık bir seçenek değil .

İOS 12'deki pil kullanım raporları, önceki iOS sürümlerinden çok daha ileri düzeydedir. Son 24 saat ve son 10 gün için cihazınızdaki pil seviyesi ve etkinliği için bir çubuk grafik tutar. Cihazınız tamamen şarj olduğunda pil istatistiklerini sıfırlamaz, bunun yerine şarj döngülerinizi pil seviyesi grafiğine yansıtır.

İOS 12 pil kullanım istatistikleri hakkında daha fazla bilgi için iOS 12 pil ömrü incelememizi okuyun.

→ iOS 12 Pil Ömrü İncelemesi: İnanılmaz

Konuya geri dönersek, iOS 12'de pil istatistiklerini sıfırlamanın tek yolu iPhone'unuzu sıfırlamaktır. Başka yol yok. Ve iPhone'u sıfırlamak, yalnızca pil istatistiklerini sıfırlayan bir görev için çok fazla sorun. Bununla birlikte, iOS 12'de pil kullanım istatistiklerini kaldırmanız gerekiyorsa, iPhone'unuzu nasıl doğru şekilde sıfırlayacağınızı görmek için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

→ İPhone nasıl düzgün şekilde sıfırlanır

İlginizi Çekebilir!

İOS 11.4 beta 5 güncellemesi nasıl indirilir

Apple şimdi iOS 11.4 beta 5 güncellemesini geliştiricilere yayınladı. Güncelleme, geçen hafta beta 4'ün yayınlanmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir