Brave Together Toplantı Çağrısına Nasıl Katılırım?

Gizlilik odaklı Brave tarayıcıdan gelen tarayıcı içi görüntülü arama hizmeti Brave Together, bu tür uygulamalar ve hizmetlerin uzun serisindeki bir başka video konferans hizmetidir. Servis, bu çok ihtiyaç duyulan zamanda çıkışını yapıyor ve yarışa biraz geç katılmasına rağmen, onu reddetmek haksızlık olur.

Görüntülü görüşme hizmeti, şirketin kullanıcıların gizliliğini koruma misyonuna ayak uydurmak için uçtan uca şifrelenecek. Brave Together kayıt veya herhangi bir türden hesap oluşturmayı gerektirmez, bu da teknolojiyle mücadele eden insanlar için bile herkesin onu kullanmasını büyük ölçüde kolaylaştırır.

Brave Together’da bir görüşmeye katılmak, platformdaki diğer her şey kadar kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey bir Brave toplantı bağlantısı, belki bir şifre (toplantı yöneticisine bağlıdır) ve bilgisayarınızdaki Brave tarayıcısıdır.

İOS ve Android mobil uygulamaları için Brave tarayıcısı henüz Brave Together çağrılarını desteklemiyor, ancak bunun için kolay bir çözüm var. Brave Together, açık kaynaklı video yazılımı Jitsi’ye dayanıyor ve cep telefonlarından bir Brave Together toplantısına katılmak isteyenler için tüm çözüm burada yatıyor. Öyleyse başlayalım.

PC’nizden Brave Together Call’a katılın

Bilgisayarınızdan bir Brave aramasına katılmak için, sisteminizde Brave tarayıcısının kurulu olması gerekir. Hemen hemen tüm temelleri kapsar ve Windows, macOS ve Linux için indirilebilir. İyi bir internet bağlantınız varsa indirme ve yükleme bir dakikadan az sürer.

cesur olun Tarayıcı

Tarayıcıyı indirdikten sonra, davet olarak aldığınız Brave toplantı bağlantısını kopyalayın ve Brave tarayıcısına yapıştırın. Aşağıda, Brave Together toplantı bağlantısına bir örnek verilmiştir:

Tarayıcı, mikrofonunuza ve kameranıza erişmek için izin ister, ‘İzin Ver’i tıklayın. Bu tarayıcıda web sitesine erişim izni verdiyseniz, ancak kullanıcıları ilk kez kullanmadıysanız, bu adım geçersiz hale gelir.

Toplantının şifresi yoksa, toplantı odasına doğrudan gireceksiniz. Aksi takdirde, bir iletişim kutusu parolayı girmenizi isteyecektir. Parolanız yoksa toplantı moderatöründen parolayı isteyin.

İletişim kutusuna şifreyi yazın ve toplantı odasına girmek için ‘Tamam’ düğmesine tıklayın.

Cep Telefonunuzdan Cesur Birlikte Çağrıya Katılın

İOS ve Android telefonlar için Brave tarayıcı uygulaması henüz Brave Together çağrılarını desteklemiyor, ancak bir toplantıya en kısa sürede katılmanız ve yalnızca cep telefonunuza erişmeniz gerekiyorsa, bu gerçekleştirilebilir. Telefonunuzda App Store veya Play Store’a gidin ve Jitsi Meet uygulamasını indirin.

jitsi’yi uygulama mağazasında görüntüle

oyun mağazasında jitsi’yi görüntüle

Uygulamayı açın. Tıpkı Brave Together gibi, kayıt gerektirmez. ‘Oda adını girin’in altındaki metin kutusuna dokunun ve toplantı bağlantısını buraya yapıştırın.

Ardından, devam etmek için ‘Oluştur / Katıl’ düğmesine dokunun.

Tarayıcıda olduğu gibi, toplantı şifre korumalı değilse hemen toplantı odasına girersiniz. Aksi takdirde, toplantı odasına girmek için şifreyi girin.

Brave’in Brave Together girişimi, özellikle arkadaşlarınız ve ailenizle olanlar gibi daha az resmi sanal buluşmalar için hoş bir girişim olabilir. Brave Together’da bir toplantıya katılmak da oldukça basit ve kolaydır.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir