Microsoft Teams Hata Kodu CAA20002 Nasıl Onarılır

Microsoft Teams Hata Kodu CAA20002 Nasıl Onarılır

Teams önbellek dosyalarını temizleyerek, hesap parolasını değiştirerek veya yalnızca Teams uygulamasını yeniden yükleyerek Microsoft Teams CAA20002 Hata Kodunu düzeltin.

Dünyayı vuran bu salgında, hepimiz evlerimizden çalışıyoruz, bağlantı kuruyoruz ve insanlarla tanışıyoruz. Ve özünde, Microsoft Teams gibi yazılımlar her şeyin bizim için gerçekleşmesini sağlıyor.

Ancak, birçok kullanıcı Windows PC’lerinde Teams hesaplarında oturum açmaya çalışırken aniden CAA20002 hatasıyla karşılaştığını bildiriyor. Aynı sorunla kendiniz de karşılaşıyorsanız, bu kılavuz kesinlikle bu sinir bozucu sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Microsoft Teams’de Hata Kodu CAA20002 nedir?

Hata kodu CAA20002 çeşitli nedenlerle kendini gösterebilir, makinenizde yığılmış Teams önbelleği nedeniyle karşılaşabilirsiniz, birden fazla cihazda oturum açma bile bu sorunu zaman zaman tetikleyebilir veya Windows ile Teams hesabınız arasındaki tutarsızlık olabilir. makine de bu sorunu ortaya çıkarabilir.

Ancak, neyse ki sorun genellikle yazılım tabanlı ve hesapla ilgili. Bu nedenle, donanım tabanlı bir soruna kıyasla çözümü oldukça kolaydır. Bununla birlikte, sorun birkaç nedenden dolayı ortaya çıkabileceğinden, sorunu tamamen ortadan kaldırmak için aşağıda listelenen birden fazla düzeltmeyi denemeniz gerekebilir.

Microsoft Teams’de Hata Kodu CAA20002’yi Düzeltmenin 4 Yolu

Sizin tarafınızdan minimum girdi gerektiren yöntemlerle başlayalım ve sorun için daha zorlu düzeltmelere doğru yolumuza devam edelim.

1. Microsoft Teams Önbellek Dosyalarını Temizle

Daha önce de belirtildiği gibi, yığılmış önbellek dosyaları da sorunu makinenizde ortaya çıkarabilir. Önbelleği temizlemek oldukça basit olduğundan, bu düzeltmeyi başlatmak kesinlikle zarar vermez, çünkü sorun bu basit yöntemle çözülürse size çok zaman kazandırabilir.

Öncelikle, Teams uygulamasından tamamen çıktığınızdan ve arka planda çalışmadığından emin olun.

Ardından, masaüstünüzde bulunan ‘Bu PC’ simgesine tıklayarak veya klavyenizdeki Windows+E tuşlarına birlikte basarak Windows cihazınızda ‘Bu PC’yi açın.

Açıldıktan sonra, adres çubuğuna tıklayın ve adres çubuğuna aşağıda belirtilen adresi yazın veya kopyala+yapıştır Enter yapın ve dizine gitmek için tuşuna basın.

%appdata%MicrosoftTeams

WindowsDaha sonra klavyenizdeki + A tuşlarına birlikte basarak klasörün tüm içeriğini seçin ve ardından klavyede Shift+ Delete tuşlarına basın. Bu, ekranınızda bir istem belirecektir, tüm dosyaların kalıcı olarak silinmesini onaylamak için ‘Evet’ düğmesine tıklayın.

Bittiğinde, PC’nizi Başlat Menüsünden yeniden başlatın. Ardından, bilgisayar yeniden başlatıldığında, sorunun devam edip etmediğini kontrol etmek için Teams hesabınıza tekrar giriş yapmayı deneyin.

2. İlişkili Microsoft Hesabı Parolanızı Değiştirin

Bu sorun, farklı konumlardan birden fazla cihaz oturum açması nedeniyle de ortaya çıkabileceğinden, Teams hesabınızla ilişkili Microsoft Hesabınızın parolasını değiştirmek, daha önce oturum açmış tüm cihazların kaydını sileceğinden de yardımcı olabilir.

Bunu yapmak için tercih ettiğiniz tarayıcıyı kullanarak microsoft.com’a gidin ve web sayfasının sağ üst köşesinde bulunan ‘Oturum Aç’ düğmesini tıklayın.

Ardından, kimlik bilgilerinizi girin ve hesabınıza giriş yapmak için tercih ettiğiniz yolu kullanarak kimliğinizi doğrulayın.

Giriş yaptıktan sonra, web sayfasının sağ üst köşesinde bulunan ‘Hesap Resminize’ veya ‘Baş Harflerine’ tıklayın. Ardından, devam etmek için ‘Microsoft hesabım’ seçeneğini tıklayın. Bu, tarayıcı pencerenizde ayrı bir sekme açacaktır.

Şimdi, ayrı olarak açılan sekmeden, şerit menüsünde bulunan ‘Güvenlik’ seçeneğine tıklayın.

Ardından, ‘Güvenlik’ sayfasında, ‘Parola güvenliği’ kutucuğunu bulun ve kutucuğun alt kısmında bulunan ‘Şifremi değiştir’ seçeneğine tıklayın.

Şimdi, ‘Şifrenizi değiştirin’ ekranında, ilgili alanlara eski şifrenizi ve yeni şifrenizi girin. Bittiğinde, şifreyi değiştirmek için ‘Kaydet’ düğmesine tıklayın.

Microsoft hesabı parolanızı başarıyla değiştirdikten sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için Teams uygulamasında oturum açmayı deneyin. Değilse, bir sonraki bölüme atlayın.

3. Windows Hesap Yöneticisinde Ekip Hesabınızın Eklendiğinden Emin Olun

Kullanmakta olduğunuz Microsoft Teams hesabı, kuruluşunuz veya okulunuz tarafından size atanmışsa ve Windows makinenizde kullanmakta olduğunuz Microsoft hesabından farklıysa, büyük olasılıkla Windows hesap yöneticisinin karmaşa yaratması olasıdır.

Windows hesap yöneticisine ulaşmak için Başlat Menüsünü açın ve ‘Sabitlenmiş uygulamalar’ bölümünden veya onu arayarak ‘Ayarlar’ kutucuğuna tıklayın.

Ardından, Ayarlar penceresinde bulunan sol kenar çubuğundan ‘Hesaplar’ sekmesine tıklayın.

Bundan sonra, pencerenin sağ bölümünde, devam etmek için ‘İşe veya okula eriş’ kutucuğunu bulun ve tıklayın.

Şimdi, kullandığınız Teams hesabı yoksa, ‘İşe veya okula erişin’ kutucuğunda bulunan ‘Bağlan’ düğmesini tıklayın. Bu, ekranınızda ayrı bir pencere açacaktır.

Bundan sonra, ayrı olarak açılan pencereden kimlik bilgilerinizi girin ve ‘İleri’ düğmesine tıklayın. Ardından, tercih ettiğiniz yöntemi kullanarak kimliğinizi doğrulayın.

Hesap zaten mevcutsa , yukarıda belirtilen adımları kullanarak bağlantısını kesin ve yeniden bağlayın.

Hesabı başarıyla ekledikten veya yeniden bağladıktan sonra, sorunun devam edip etmediğini görmek için Teams uygulamasında tekrar oturum açmayı deneyin. Varsa, bu sorunu çözmek için kesin bir çekim için bir sonraki bölüme geçin.

4. Microsoft Teams’i yeniden yükleyin

Şimdiye kadar hiçbir şey işe yaramadıysa, şimdi büyük silahları ortaya çıkarmanın zamanı geldi. Teams’i Windows cihazınızdan kaldırıp yeniden yüklemek, sorunu sizin için hatasız bir şekilde çözecektir.

Bunu yapmak için Başlat Menüsünü açın ve ‘Sabitlenmiş uygulamalar’ bölümünden veya onu arayarak ‘Ayarlar’ kutucuğuna tıklayın.

Ardından, ‘Ayarlar’ penceresinde bulunan sol kenar çubuğundan ‘Uygulamalar’ seçeneğine tıklayın.

Ardından, devam etmek için pencerenin sağ bölümünde ‘Yüklü uygulamalar’ kutucuğunu bulun ve tıklayın.

Şimdi, pencerenin üst kısmında bulunan ‘arama’ çubuğunu içine Teams yazarak kullanın ya da Teams uygulamasını bulmak için manuel olarak aşağı kaydırabilirsiniz.

Bulunduktan sonra, bir bağlam menüsünü ortaya çıkarmak için döşemenin en sağ kenarında bulunan kebap menüsü simgesine (üç dikey nokta) tıklayın. Ardından, devam etmek için listeden ‘Kaldır’ seçeneğine tıklayın. Bu, ekranınızda bir istem getirecektir.

Şimdi, istemden, kaldırma işlemini başlatmak için ‘Kaldır’ düğmesine tıklayın.

Teams uygulamasını cihazınızdan kaldırdıktan sonra, makinenizi Başlat Menüsü’nden yeniden başlatın.

Yeniden başlatıldığında, bir bindirme penceresi açmak için görev çubuğuna sabitlenmiş ‘Sohbet’ simgesine tıklayın. Ardından, yükleme işlemini başlatmak için ‘Devam’ düğmesine tıklayın.

Bundan sonra, cihazınızda oturum açmak için kullandığınız Teams hesabının aynısını kullanmak istiyorsanız tekrar ‘Devam’ düğmesine tıklayın. Aksi takdirde, Teams’de farklı bir hesap kullanarak oturum açmak için ‘Başka bir hesap kullan’ seçeneğini tıklayın.

Artık herhangi bir sorun yaşamadan Microsoft Teams hesabınıza giriş yapabilmeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Discord Stream Sharing Discoloration in Windows

Windows’ta Discord Akış Paylaşımı Renk Değişikliği Nasıl Onarılır

Discord ekran paylaşımı sırasında görüntüde bozulma veya renklerin solması mı var? Bu çözümlere göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir