İOS 17 Bekleme Modunu (Standby Mode ) Her Zaman Açık Tutma

iPhone 14 Pro veya daha yeni iPhone 15 modellerine sahipseniz Ayarlar'da Bekleme için 'Her Zaman Açık' seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

iOS 17’deki Bekleme modu, iPhone’ların akıllı ekran olarak çalışmasına olanak tanır. Bir iPhone yatay olarak bir stand üzerine yerleştirildiğinde ve bir şarj cihazına bağlandığında widget’ları görüntüleyebilir, görüntüleri görüntüleyebilir ve geçerli saati sağlayabilir.

Ancak tüm iPhone kullanıcıları Bekleme özelliğiyle aynı deneyimi yaşamayacaktır. Bunun nedeni, cihazınızın ‘Her Zaman Açık’ ekran teknolojisini desteklememesi durumunda, belirli bir süre işlem yapılmadığında Bekleme’nin kapanmasıdır.

iPhone 14 Pro, iPhone 15 ve iPhone 15 Pro aygıtlarındaki Super Retina XDR ekran, 1 Hz kadar düşük bir yenileme hızına uyum sağlayabiliyor ve bu da onları “Her Zaman Açık” özelliğine uygun hale getiriyor.

Bu düşük yenileme hızı, ekranın cihazı tam olarak etkinleştirmeden bilgi sunmasına olanak tanır ve ekran Beklemede ve Her Zaman Açıkken normal şarj davranışını destekler.

Desteklenen iPhone’larda Bekleme Modunda ‘Her Zaman Açık’ Nasıl Etkinleştirilir?

iPhone 14 Pro veya daha yeni iPhone 15 modellerine sahipseniz Ayarlar’da Bekleme için ‘Her Zaman Açık’ seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

Öncelikle iPhone’unuzdaki ‘Ayarlar’ uygulamasını açın.

Ayarlar ekranında ‘Bekleme’ seçeneğini bulun ve üzerine dokunun.

Bekleme ayarlarına girdikten sonra ‘Her Zaman Açık’ özelliğini arayın ve yanındaki geçiş anahtarını açın.

‘Her Zaman Açık’ seçeneğini göremiyorsanız bu, iPhone’unuzun desteklenmediği ve bu konuda yapabileceğimiz hiçbir şey olmadığı anlamına gelir. Belki de zaman zaman Bekleme görünümleriyle etkileşim kurmak, onu her zaman desteklenmeyen cihazlarda tutmanın tek yoludur.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top