PSA: iPhone, iOS 12'de Touch ID ile kilidi açıldığında titrer

İPhone 8 veya önceki iPhone modellerine iOS 12 Beta 2 yüklediyseniz, Touch ID'yi kullanarak telefonun kilidini açarken yeni bir titreşim fark etmiş olmalısınız.

İOS 12 Beta 2'de Apple, Touch ID sensörlü iPhone modelleri için yeni bir özelliği sessizce etkinleştirdi. İPhone'unuzun kilidini Touch ID ile açtığınızda, parmak izinin doğrulandığını belirten dokunsal geribildirim verir. Bu, Android cihazlarda her zaman bir özellikti, ancak iPhone kullanıcıları buna alışkın olmadığından, cihazlarına iOS 12 Beta 2'yi kuran birçok kişi bu yeni özellikten rahatsız.

İOS 12'de Touch ID için dokunsal geri bildirim şu şekilde çalışır:

Bunun can sıkıcı bir özellik olduğunu düşünüyorsanız, Apple'a geri bildirim gönderebilir ve Touch ID için dokunsal geri bildirimi devre dışı bırakma seçeneği isteyebilirsiniz.

Birçok kullanıcı bunun çok can sıkıcı bir özellik olduğunu düşünse de, bunun iyi olduğuna inanıyoruz. Bununla birlikte, titreşim çok hafif olmalı ve iPhone'larının kilidini her açtıklarında dokunsal bir geri bildirimle rahatsız edilmek istemeyenler için bunu devre dışı bırakma seçeneği olmalıdır.

İlginizi Çekebilir!

iPhone X şarj olmuyor veya% 80 pilde mi takılı kalıyor? İşte nasıl düzelteceğiniz

Pek çok kullanıcı iPhone X'lerinin% 80'in üzerinde pil kapasitesini aşmadığından şikayet ediyor. Kullanıcılar, telefonlarının bataryasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir