Big Sur Güncellemesini çalıştıran Mac'teki Mesajlarda Sohbet Nasıl Sabitlenir

En çok ulaşmak istediğiniz konuşmalara kolay erişim

iMessages, sohbetleri tüm Apple ürünlerine entegre etmenin mükemmel bir yoludur. İMessage’da arkadaşlarınıza mesaj atarken, sürekli gitmeniz gereken kişi olarak tutmak istediğiniz bazı kişileriniz olabilir. Veya bunlar, Mesajlar uygulamanızda vurgulamak istediğiniz bazı özel sohbetlerdir.

En kısa sürede mesaj göndermeniz gereken kişiyi bulmak için sonsuza kadar kaydırmanın yükünü taşımak veya hatta söz konusu kişiyi aramak yerine, bu kişileri / konuşmaları en son macOS Big Sur güncellemesiyle Mesajlar’a sabitleyebilirsiniz.

Mac’inizde Mesajlar’ı açın ve sabitlemek istediğiniz sohbeti seçin.

Şimdi bu konuşmayı yan sütuna sürükleyin. Dışarı sürüklerken, tüm konuşmaların üstünde ‘Buraya Sabitlemek İçin Sürükle’ yazan dairesel bir çerçeve görürsünüz. Sohbeti o dairenin üzerine yerleştirin.

İşte bu, Mac’teki Mesajlar’da bir görüşmeyi başarıyla sabitlediniz. Grupları da sabitleyebilir ve Mac’inizde en fazla 9 sabitlenmiş İletiye sahip olabilirsiniz.

Sohbetleri çözmek sadece tersine bir harekettir. Sabitlenmiş sohbeti sohbet listenize geri sürüklediğinizde en üstteki sabitlemesi kalkar.

İlginizi Çekebilir!

How to Use iPhone Widgets on Mac

Mac’te iPhone Widget’ları Nasıl Kullanılır?

Neden tüm eğlence iPhone'unuzda olsun? Favori iPhone uygulamalarınızdaki widget'ları Mac ekranlarınıza taşıyın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir