İPhone'dan iCloud Hesabı Nasıl Kaldırılır

İCloud hesabını kaldırmak, aslında iPhone’unuzdaki Apple Kimliğinizden çıkış yapmaktır.

Herhangi bir nedenle iPhone’unuzda iCloud’u kullanmayı bırakmak istiyorsanız, onu iOS cihazınızdan kaldırmanız gerekir. Bunu yapmanın birkaç farklı yolu var. İCloud, Apple Kimliği hesabınıza bağlı olduğundan, iCloud’u kaldırmak için Apple Kimliği hesabınızı aygıttan kaldırmanız gerekir.

İPhone Ayarları’ndan iCloud Hesabı Nasıl Kaldırılır

İPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın. Ekranın üst kısmında adınıza dokunun.

Apple Kimliği hesap ekranında, en alta kaydırın ve Oturumu Kapat düğmesine dokunun.

İCloud hesabını iPhone Ayarlarından kaldırma.

‘İPhone’umu Bul’ açıksa, Apple Kimliğinizle de bağlantılı olduğundan onu kapatmanız istenir. Apple Kimliğinizin parolasını girin ve Kapat’a dokunun.

Kişileriniz ve Takvim bilgileriniz gibi bazı veriler iPhone’unuz yerine iCloud’da saklanır. Bu verileri Apple Kimliğinizle birlikte kaldırmak yerine iPhone’unuzda tutmak istiyorsanız, geçişi açın. Satmayı veya başkasına vermeyi planladığınız için iCloud’u telefonunuzdan kaldırıyorsanız, geçişi açmayın. Aygıtınızdan silinen tüm bilgiler iCloud’da bulunmaya devam edecek.

Şimdi, ekranın sağ üst köşesindeki Oturumu Kapat’a dokunun ve istendiğinde işleminizi onaylayın. İCloud verilerini iPhone’dan kaldırmak bir dakika sürebilir, ancak daha sonra, siz tekrar oturum açana kadar iCloud hesabı iPhone’unuzdan kaldırılacaktır.

İPhone’da iCloud Hesabı Web’den Nasıl Kaldırılır

İPhone’unuzdaki iCloud hesabını bilgisayarınızdaki Apple Kimliği web sitesinden de kaldırabilirsiniz.

Bunu yapmak için appleid.apple.com adresine gidin. Apple Kimliğinize giriş yapın, ardından Apple Kimliğinizle giriş yaptığınız tüm aygıtların listesini görene kadar aşağı kaydırın.

Kaldırmak istediğiniz iPhone’u seçin. Cihazın altında tüm bilgilerini içeren küçük bir pencere açılacaktır. Altta Hesaptan Kaldır seçeneğini göreceksiniz. Üstüne tıkla.

İCloud hesabını Web kullanarak iPhone’dan kaldırma.

Bir onay mesajı görünecektir, Bu iPhone’u Kaldır’a tıklayarak onaylayın.

Siz söz konusu iPhone’da tekrar oturum açana kadar iCloud hesabı aygıttan kaldırılacaktır.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir