İPhone'dan iCloud Hesabı Nasıl Kaldırılır

İCloud hesabını kaldırmak, aslında iPhone’unuzdaki Apple Kimliğinizden çıkış yapmaktır.

Herhangi bir nedenle iPhone’unuzda iCloud’u kullanmayı bırakmak istiyorsanız, onu iOS cihazınızdan kaldırmanız gerekir. Bunu yapmanın birkaç farklı yolu var. İCloud, Apple Kimliği hesabınıza bağlı olduğundan, iCloud’u kaldırmak için Apple Kimliği hesabınızı aygıttan kaldırmanız gerekir.

İPhone Ayarları’ndan iCloud Hesabı Nasıl Kaldırılır

İPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın. Ekranın üst kısmında adınıza dokunun.

Apple Kimliği hesap ekranında, en alta kaydırın ve Oturumu Kapat düğmesine dokunun.

İCloud hesabını iPhone Ayarlarından kaldırma.

‘İPhone’umu Bul’ açıksa, Apple Kimliğinizle de bağlantılı olduğundan onu kapatmanız istenir. Apple Kimliğinizin parolasını girin ve Kapat’a dokunun.

Kişileriniz ve Takvim bilgileriniz gibi bazı veriler iPhone’unuz yerine iCloud’da saklanır. Bu verileri Apple Kimliğinizle birlikte kaldırmak yerine iPhone’unuzda tutmak istiyorsanız, geçişi açın. Satmayı veya başkasına vermeyi planladığınız için iCloud’u telefonunuzdan kaldırıyorsanız, geçişi açmayın. Aygıtınızdan silinen tüm bilgiler iCloud’da bulunmaya devam edecek.

Şimdi, ekranın sağ üst köşesindeki Oturumu Kapat’a dokunun ve istendiğinde işleminizi onaylayın. İCloud verilerini iPhone’dan kaldırmak bir dakika sürebilir, ancak daha sonra, siz tekrar oturum açana kadar iCloud hesabı iPhone’unuzdan kaldırılacaktır.

İPhone’da iCloud Hesabı Web’den Nasıl Kaldırılır

İPhone’unuzdaki iCloud hesabını bilgisayarınızdaki Apple Kimliği web sitesinden de kaldırabilirsiniz.

Bunu yapmak için appleid.apple.com adresine gidin. Apple Kimliğinize giriş yapın, ardından Apple Kimliğinizle giriş yaptığınız tüm aygıtların listesini görene kadar aşağı kaydırın.

Kaldırmak istediğiniz iPhone’u seçin. Cihazın altında tüm bilgilerini içeren küçük bir pencere açılacaktır. Altta Hesaptan Kaldır seçeneğini göreceksiniz. Üstüne tıkla.

İCloud hesabını Web kullanarak iPhone’dan kaldırma.

Bir onay mesajı görünecektir, Bu iPhone’u Kaldır’a tıklayarak onaylayın.

Siz söz konusu iPhone’da tekrar oturum açana kadar iCloud hesabı aygıttan kaldırılacaktır.

İlginizi Çekebilir!

How to Enable or Disable Inline Predictive Text Suggestions on iPhone

İPhone’da Metin Önerilerini Etkinleştirme veya Devre Dışı Bırakma

iOS 17'nin daha iyi hassasiyet ve verimlilik için tasarlanan geliştirilmiş metin tahmini özelliğini keşfedin. Hangi iPhone modellerinin bu özellikle uyumlu olduğunu öğrenin ve bunu cihaz ayarlarında nasıl yapılandıracağınızı öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir