Ariston Kombi 6P1 Arızası Nedir?

Ariston kombinizde bir anda 6P1 arıza kodu ile karşılaştınız ve bu arıza kodunun ne olduğunu merak ediyorsunuz. Ariston marka kombilerde meydana gelen 6P1 arızası aşağıdaki nedenlerden dolayı ortaya çıkmış olabilir. Ariston 6P1 Arızası Nedir? Aristonda meydana gelen 6p1 arıza kodu genel olarak prosestat ile ilgili bir sorun olduğunu anlatır. Peki prosestat nedir? Fanın gaz yolunda […]

Ariston kombinizde bir anda 6P1 arıza kodu ile karşılaştınız ve bu arıza kodunun ne olduğunu merak ediyorsunuz. Ariston marka kombilerde meydana gelen 6P1 arızası aşağıdaki nedenlerden dolayı ortaya çıkmış olabilir.

Ariston 6P1 Arızası Nedir?
Aristonda meydana gelen 6p1 arıza kodu genel olarak prosestat ile ilgili bir sorun olduğunu anlatır. Peki prosestat nedir? Fanın gaz yolunda herhangi bir sorunun olup olmadığını tespit etmeye yarayan kombi parçasına verilen isimdir prosestat.

Sorun Prosestat parçasında değil ise eğer muhtemelen fan veya ana kartta sorun oluşmuş olabilir.

Prosestat Neden Arızalanır?
Prosestat kombi için oldukça önemli bir parça olduğu için herhangi bir sorun oluşmaması açısından kombiyi güvenli duruma almaktadır. Kombiyi güvenli duruma almasının nedeni ise Prosestat parçasının bakımsız veya havasız kalması olabilir.

Prosestat parçası için kullanıcıların fazla yapabilecekleri bir şey yoktur bizim tavsiyemiz cihazınızın garantisi devam ediyorsa yetkili servise arıza kaydı oluşturmanız eğer ki garantisi devam etmiyorsa kombinizin en yakın özel servisten randevu alınız.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top