İPhone'da Kamera Sesi Nasıl Kapatılır

Bu basit hilelerle iPhone’unuzdaki deklanşör sesini kolayca kapatın.

Kamera deklanşör sesi bazı durumlarda insanları rahatsız ediyor gibi görünüyor. Örneğin, arkadaşınızın veya evcil hayvanınızın uyurken bir resmini gizlice tıklamak istersiniz. Deklanşör sesi eğlenceyi mahvediyor, değil mi?

İPhone’da kamera sesini kapatmanın yollarını arıyorsanız, bu makale tam size göre. Deklanşör sesini kapatmak için yerleşik bir ayar yoktur, ancak bu durumlarda yardımcı olabilecek birkaç püf noktası vardır.

İPhone’unuzda Sessiz Moda Geçme

Kamera sesini kapatmanın en basit yöntemlerinden biri, iPhone’unuzun yan tarafındaki zil / sessiz düğmesini çevirmektir. Anahtar ekranın olduğu tarafa daha yakınsa, “Açık” durumundayken, diğer tarafa daha yakınsa “Kapalı” durumdadır. Ayrıca, ‘Kapalı’ durumunda, zil / sessiz anahtarının bulunduğu yuvada turuncu bir çubuk göreceksiniz.

Sessiz modda, kamera sesini kapatmanın yanı sıra, iPhone’unuz aramaları ve bildirimleri de susturur ve yalnızca titreşir.

İPhone’unuzda Live Photos’a geçiş

Çoğu iPhone kullanıcısı bunun farkında değil, ancak iPhone’unuz ‘Canlı Fotoğraflar’ı tıkladığında deklanşör sesini çıkarmıyor. Canlı bir fotoğraf çektiğinizde, iPhone’unuz üç saniyelik bir MOV videosu ve sesi çekerek resme hayat verir. Ancak beklendiği gibi bu fotoğraflar normal fotoğraflara göre daha fazla yer kaplıyor. Bu nedenle, deklanşör sesini kapatmak için bu özelliği seçerken akıllıca karar verin.

Kamera sesini kapatmak için iPhone ana ekranındaki kamera simgesine dokunun.

Kamera uygulamasında, ‘Fotoğraf’ ayarlarına geçin ve ekranın sağ üst köşesinde ‘Canlı Fotoğraflar’ seçeneğini göreceksiniz. Üzerinde bir çizgi görürseniz, özellik devre dışı bırakılır. ‘Live Photos’u etkinleştirmek için simgeye dokunun.

Simgeye dokunduktan sonra, üzerindeki çizgi kaybolur ve şimdi çektiğiniz fotoğraflarda deklanşör sesi olmaz. Yani, basit bir deyişle, kamera sesi etkin bir şekilde kapatıldı.

Muhtemelen şimdi kendinizi özgür bir kuş gibi hissediyorsunuz ve başkalarını endişelendirme endişesi olmadan her durumda fotoğraf çekebilirsiniz. Artık arkadaşlarınıza her zaman yapmak istediğiniz tüm şakaları oynayabilir, evcil hayvanlarınızın resimlerini korkutmadan tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir