ChatGPT Eklentilerini Kaldırma

ChatGPT’nin ilk gelişiyle kovanda yaratılan vızıltıya rakip olabilecek bir şey varsa, bu ChatGPT Eklentileri olmalıydı. ChatGPT’deki en büyük kusuru örten Eklentiler, en hafif tabirle onun İnternet’e bağlanmasına yardımcı oldu. Dil modelleri için özel olarak tasarlanmış olup, ChatGPT’nin yeteneklerini geliştirerek, İnternette gezinme, gerçek zamanlı bilgi alma, bir kullanıcı adına eylemler gerçekleştirme gibi daha önce imkansız olan görevleri üstlenmesine izin verir.

Ancak ChatGPT Eklentileri konsepti ne kadar heyecan verici olursa olsun, gerçeği yetersiz kalabilir. Özellikle kısa sürede ortaya çıkan üçüncü taraf eklentilerin sayısı göz önüne alındığında, yollarınızı ayırmak istediğiniz birini yüklemiş olmanız mümkündür. Belki yanlış davranıyordu, ya da olmasını beklediğin gibi olmadı ya da belki artık sana göre değil. Durum ne olursa olsun, bu kılavuz size ChatGPT Eklentilerini tam olarak nasıl kaldırabileceğinizi gösterecektir.

Öncelikle, tarayıcınızdan chat.openai.com adresine gidin ve e-posta ve şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yapın.

Not: Eklentiler henüz ChatGPT mobil uygulamasında mevcut değildir, bu nedenle eklentileri kaldırmak için ChatGPT’ye tarayıcınızdan, bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan erişmeniz gerekir. 

Oturum açtıktan sonra bir ‘Yeni Sohbet’ açılacaktır.

Halihazırda oturum açtıysanız, Eklentiler menüsüne erişmek için yeni bir sohbet başlatmanız gerekir. Sol tarafta birkaç seçenek göreceksiniz; ‘Yeni Sohbet’ düğmesine tıklayın.

Eklentiler şu anda yalnızca GPT-4 modeliyle kullanılabildiğinden, Yeni Sohbet’e girdikten sonra “GPT-4” sekmesinin üzerine gelin.

Ardından, ‘Eklentiler’ seçeneğini tıklayın.

Model, Eklentiler ile GPT-4’e geçiş yapacaktır. Etkinleştirdiğiniz Eklentiler aşağıda görünür olacaktır. Açılır menüyü genişletmek için üzerine tıklayın.

Eklentiyi yalnızca geçici olarak kullanmayı bırakmak istiyorsanız, kaldırmak yerine Eklentiyi devre dışı bırakabilirsiniz. Eklentiyi devre dışı bırakmak için açılır menüden ilgili Eklentinin işaretini kaldırın.

Eklentileri kaldırmak için menüden ‘Eklenti mağazası’ seçeneğini tıklayın.

Burası, ChatGPT için tüm Eklentilerin takıldığı,  onları yüklemenizi veya bu durumda kaldırmanızı beklediği yerdir. ‘Yüklendi’ sekmesine geçin.

Ardından, eklenti listenize bakın ve kaldırmak istediğinizi bulun. Bulduğunuzda, yanındaki ‘Kaldır’ düğmesine tıklayın. Merak etme; ısırmayacak!

Ve aynen böyle, Eklenti kaldırılacak. Bu kadar basit.

Bir eklentiyi kaldırmak geri alınamaz bir işlem değildir. Daha sonra fikrinizi değiştirirseniz, eklentiyi her zaman yeniden yükleyebilirsiniz. Ve unutmayın, bugün bir eklentinin ihtiyaçlarınıza uymaması yarın başka bir eklentinin olmayacağı anlamına gelmez. Dışarıda keşfetmenizi bekleyen bir sürü eklenti var; bunları istediğiniz gibi kurun ve kaldırın ve size uyan mükemmel eklenti karışımını denemekten ve bulmaktan korkmayın.

İlginizi Çekebilir!

How to Use Midjourney v6

Midjourney v6 Nasıl Kullanılır

Her zamankinden çok daha gerçekçi görüntüler oluşturmak için Midjourney'in en yeni modelini kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir