İOS 14'te iPhone'da Otomasyon Nasıl Etkinleştirilir veya Devre Dışı Bırakılır

Artık çalıştırmak istemediğiniz bir otomasyonu silmek tek seçenek değildir.

Telefonunuzda bir otomasyona sahip olmak şüphesiz harika. Telefonunuzu konuma, günün saatine, birinden bir mesaj veya e-posta aldığınızda veya belirli bir WiFi veya Bluetooth’a bağlandığınızda belirli eylemleri gerçekleştirecek şekilde otomatikleştirmek – bunu kim sevmez ki? iOS 14, oluşturabileceğiniz otomasyonların aralığını da kesinlikle artırdı.

Ve otomasyona eklenebilecek pek çok eylemle, yaşanması gereken çok fazla eğlence var. Birden çok eylemle veya basit bir eylemle ayrıntılı otomasyonlar oluşturabilirsiniz; gerçekten size kalmış. Peki ya oluşturduğunuz bir otomasyonu kullanmak istemiyor, ancak gelecekte onu tekrar kullanma seçeneğini kullanmak istiyorsanız? Elbette, otomasyonu silmek ve yeniden oluşturmak, özellikle birden fazla eylemi varsa, oldukça pratik değildir. Tüm vaktini bunu yaparak geçireceksin.

Aslında pratik değil. İşte bu nedenle, otomasyonların bunları tek bir dokunuşla geçici olarak etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneği vardır.

Bir Otomasyonu Devre Dışı Bırakma / Etkinleştirme

Yeni bir otomasyon oluşturduğunuzda, varsayılan olarak etkindir.

Şu anda aktif olan bir otomasyonu devre dışı bırakmak için Kısayollar uygulamasını açın ve ekranın altındaki ‘Otomasyon’ sekmesine dokunun.

Ardından, devre dışı bırakmak istediğiniz otomasyona dokunarak açın.

‘Otomasyonu Düzenle’ ekranı açılacaktır. Silmeye gerek kalmadan devre dışı bırakmak için ‘Bu Otomasyonu Etkinleştir’ seçeneğinin yanındaki geçişi kapatın.

Ardından, ekranın sağ üst köşesindeki ‘Bitti’ seçeneğine dokunun.

Otomasyonu çalıştırmanızı isteyen bir bildirim almazsınız veya otomasyon artık otomatik olarak çalışmaz.

Otomasyonu tekrar etkinleştirmek için otomasyonu açın ve sadece geçişi açın.

Telefonunuzu belirli koşullardaki değişikliklere tepki verecek ve eylemler gerçekleştirecek şekilde otomatikleştirmek sadece eğlenceli değil, aynı zamanda son derece yararlıdır. Telefonunuz CarPlay’inize bağlandığında müzik çalın veya alarmı durdurduğunuzda bir şarkı çalın, böylece fazla uyumanız gerekmez – pek çok olasılık vardır. Ve bunları istediğiniz zaman etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz, böylece şu anda istemediğiniz bir otomasyona bağlı kalmak veya onu silmek arasında kalmanız gerekmez.

İlginizi Çekebilir!

What is Lockdown Mode in iPhone and How to Use It

iPhone’da Kilitleme Modu Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone'da Kilitleme Modunun ne olduğunu, iPhone'unuzu karmaşık siber saldırılardan nasıl koruduğunu ve onu nasıl etkinleştirebileceğinizi öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir