Webex Toplantısında Tümünü Susturma

Okullar, kolejler gibi eğitim kuruluşları, Covid-19 Salgını nedeniyle çoğunlukla öğrencileri için çevrimiçi dersler alıyor. Ortaokul / lise öğrencileri için sanal ders almak daha kolaydır. Bununla birlikte, henüz sanal sınıf kavramına alışkın olmadıkları için anaokulu / ilköğretim öğrencileri için kesintisiz çevrimiçi dersler almak biraz zor. Neyse ki, Webex kullanıyorsanız, tüm katılımcılarınızı aynı anda sessize alabilir ve […]

Okullar, kolejler gibi eğitim kuruluşları, Covid-19 Salgını nedeniyle çoğunlukla öğrencileri için çevrimiçi dersler alıyor. Ortaokul / lise öğrencileri için sanal ders almak daha kolaydır. Bununla birlikte, henüz sanal sınıf kavramına alışkın olmadıkları için anaokulu / ilköğretim öğrencileri için kesintisiz çevrimiçi dersler almak biraz zor. Neyse ki, Webex kullanıyorsanız, tüm katılımcılarınızı aynı anda sessize alabilir ve herhangi bir kesinti olmadan ders alabilirsiniz.

Bir Webex toplantısında tüm katılımcıları sessize almanın iki yolu vardır. Devam eden bir toplantınız varsa ve zaten herkes katılmışsa, ‘Tümünü Sessize Al’ seçeneğini faydalı bulabilirsiniz. Ancak yeni bir toplantı oluşturduysanız ve katılımcılar henüz katılmadıysa, “Girişte Sessiz” seçeneğini daha kullanışlı bulabilirsiniz.

Webex Toplantısı Sırasında Tüm Katılımcıların Sesini Kapatma

Halihazırda devam eden bir Webex toplantınız olduğunu varsayarsak, doğrudan ‘Tümünü Sessize Al’ düğmesine basmanız gereken kısma geçeceğiz.

Webex toplantı penceresinin üst kısmındaki araç çubuğunda bulunan ‘Katılımcı’ menüsüne tıklayın. Ardından, toplantıdaki tüm katılımcıları tek seferde sessize almak için seçenekler listesinden ‘Tümünün Sesini Kapat’ı seçin.

Toplantı Odasına Katılırken Katılımcıların Sesini Kapatma

Bir Webex toplantısını, katılımcılar katılırken otomatik olarak sessize alacak şekilde yapılandırabilirsiniz. Bu, yeni bir Webex toplantısı oluşturduysanız ve katılımcılar henüz toplantıya katılmadıysa yararlıdır.

Toplantıyı yakınlaştır penceresinden, araç çubuğundan ‘Katılımcı’ seçeneğine tıklayın ve toplantı için etkinleştirmek üzere ‘Girişte Sesi Kapat’ seçeneğini seçin.

Webex toplantınıza katılan tüm yeni katılımcılar artık varsayılan olarak sessize alınacaktır.

Yukarıda açıklanan seçeneklerden birini kullanarak Webex toplantılarınızın sesini kapatabilmelisiniz. Bir toplantıdaki herkesi geçici olarak sessize almak istiyorsanız, ‘Tümünün Sesini Kapat’ düğmesi oldukça kullanışlıdır. Ancak, katıldıktan hemen sonra gereksiz yere konuşacak katılımcılarla (muhtemelen okul öncesi çocuklar) bir toplantı düzenlediğinizi bildiğiniz zaman, aklınızı koruyabilmeniz için, katıldıklarında onları sessize almak daha iyidir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top