Microsoft Teams’den Birini Kaldırma

Microsoft Teams, kuruluşlar için uzaktan çalışmayı sorunsuz bir deneyim haline getirdi. Tüm ekipler, ekip üyelerinin birbirleriyle uyum sağlayabilecekleri ve verimli çalışabilecekleri kendi alanlarına sahip olabilir. Çalışanları Teams’e ekleme kolaylığı, uygulamanın mükemmel özelliklerinden biridir. Ancak zamanı geldiğinde ekipten birini çıkarmak, onu organizasyona eklemek kadar önemlidir.

Takım değiştirdiğinde veya takımdaki çalışmaları tamamlandığında bir Takımdan birini çıkarmak isteyebilirsiniz. Bir kişiyi Teams organizasyonundan çıkarmak, insanlar organizasyondan ayrıldığında da çok önemlidir. Neyse ki, Microsoft Teams her şeyi oldukça kolaylaştırıyor.

Not: Yalnızca yöneticiler / sahipler bir kişiyi MS Teams’den kaldırabilir.

Takımdan Biri Nasıl Çıkarılır

Microsoft Teams masaüstünü veya web uygulamasını açın ve soldaki gezinti çubuğundan ‘Ekipler’e gidin. Kişiyi çıkarmak istediğiniz Ekibi seçin ve ‘Diğer seçenekler’ simgesine (üç noktalı menü) tıklayın. Ardından, içerik menüsünden ‘Takımı Yönet’ seçeneğini seçin.

Ekibi yönet paneli açılır. Gizli ise listeyi genişletmek için ‘Üyeler’ sekmesinin altında ‘Üyeler ve misafirler’ seçeneğine tıklayın.

Üye listesinde, takımdan çıkarmak istediğiniz üyeyi bulun ve kaldırmak için ‘X’ seçeneğine tıklayın. Başka bir takımın parçası iseler, diğer takımda kalırlar.

Seçeneğin tıklanması, üyeyi onay istemeden takımdan çıkarır. Bu nedenle, yalnızca tamamen emin olduğunuzda devam edin.

Microsoft Teams’de Kuruluştan Bir Kişi Nasıl Kaldırılır

Ayrıca bir kişiyi kuruluştan tamamen kaldırabilirsiniz. MS Teams masaüstü veya web uygulamasında, Başlık çubuğunun sağ tarafındaki ‘Profil’ simgesine tıklayın. Ardından menüden “Kuruluşu yönet” seçeneğini seçin.

Kuruluşu yönet ekranı açılacak ve organizasyonun tüm üyeleri listelenecektir. Kaldırmak istediğiniz üye adının sağ tarafındaki ‘X’ seçeneğine tıklayın.

Ekranınızda bir onay iletişim kutusu açılır. ‘Kaldır’ düğmesine tıkladığınızda üye organizasyondan ve parçası olduğu tüm ekiplerden çıkarılacaktır.

Sonuç

Microsoft Teams, kişileri ekiplerden veya kuruluştan tamamen çıkarmak da dahil olmak üzere, bir kuruluşun her yönünü hassas bir şekilde yönetmek için tüm araçlara sahiptir. Yazılım, sanal iş yerinizi çalıştırma konusunda size tam kontrol sağlar.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir