[PSA] Windows 10 Sonbahar 2018 (Eylül) Güncellemesinde Başlat Menüsü yedeklemesi mümkün değil

Pek çok kullanıcı Windows 10'da Başlat Menüsünü özelleştirmeyi umursamıyor, ancak aramızdaki profesyoneller yapıyor. Ve Başlat Menüsünü özelleştirmek için acı çekenler, kurulumlarının bir yedeğini tutmayı severler, böylece temiz bir Windows 10 yüklemesi durumunda geri yüklenebilir.

Ancak Microsoft, yaklaşan Windows 10 Sonbahar 2018 güncellemesinde Başlat menüsü ayarlarının yedeğini oluşturma olanağını kaldırıyor. Bu, Windows 10 Insider Preview'ın Redstone 5 olarak kodlanan sürümlerinden anlaşılıyor.

UsersYOUR-HESAP-NAMEAppDataLocalTileDataLayer dizinine: Şimdiye kadar, kullanıcılar C den Veritabanı klasörü kopyalayarak kendi Başlat menüsü ayarlarını yedeklemek olabilir. Ancak son Redstone 5 sürümleriyle, Veritabanı klasörü numarası artık çalışmıyor.

Microsoft'un Windows 10'un gelecekteki sürümleri için Başlat menüsü kurulumunun bir yedeğini oluşturmak üzere basit bir araç sağlamasını istiyorsanız, aşağıdaki Geri Bildirim Merkezi bağlantısında isteği yükseltin.

→ Başlat Menüsü Yedekleme Aracı İsteği
└ Yukarıdaki bağlantı, Windows 10 bilgisayarınızda Feeback Hub uygulamasını açar.

İlginizi Çekebilir!

How to Update Apps from Microsoft Store on Windows

Microsoft Mağazasından Uygulamalar Nasıl Güncellenir?

Bilgisayarınızın güvende kalmasını ve sorunsuz çalışmasını sağlamak için Microsoft Store uygulamalarınızı ve oyunlarınızı nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir