Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi, Sürüm 2004 Nasıl Engellenir

Kendinizi sorundan kurtarın ve bilgisayarınıza yüklenmeden önce Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesini engelleyin Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesi artık mevcut ve bir sonraki aşamada kademeli olarak piyasaya sürülürken Windows 10 çalıştıran tüm bilgisayarlara gönderilecek. Ancak, önceki Windows 10 sürümlerinden bazılarının davranışı göz önüne alındığında, Windows 10 sürüm 2004 güncellemesini yayınlandıktan hemen sonra yüklemek istemeyebilirsiniz. İşlerin […]

Kendinizi sorundan kurtarın ve bilgisayarınıza yüklenmeden önce Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesini engelleyin

Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesi artık mevcut ve bir sonraki aşamada kademeli olarak piyasaya sürülürken Windows 10 çalıştıran tüm bilgisayarlara gönderilecek. Ancak, önceki Windows 10 sürümlerinden bazılarının davranışı göz önüne alındığında, Windows 10 sürüm 2004 güncellemesini yayınlandıktan hemen sonra yüklemek istemeyebilirsiniz.

İşlerin güvenli tarafında olmak için, herhangi bir büyük Windows 10 güncellemesinin ilk genel sürümlerinden uzak durmak iyi bir uygulamadır. Windows 10 güncelleştirme geçmişi bize bir şey öğrettiyse, Microsoft’ta Windows güncellemeleri oluşturan ve gönderen geliştiricilerin çıkarlarına rağmen, yeni sürümlerin hatalar ve bilinen sorunlarla geleceği gerçeğidir.

Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesi muhtemelen farklı olmayacak ve bilgisayarınızın herhangi bir şekilde karışmasını istemiyorsanız güncellemeyi kesinlikle engellemelisiniz.

Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleme Bilgisayarınıza Otomatik Olarak Yüklenecek mi?

Evet ve hayır.

Bilgisayarınız Windows 10 sürüm 1909 veya 1903 sürümünü çalıştırıyorsa, Mayıs 2020 güncellemesi bilgisayarınıza otomatik olarak yüklenmez. Bunun nedeni, Microsoft’un altı ayda bir yayınlanan Windows 10 özellik güncelleştirmeleri için otomatik indirme ve yükleme işlevini devre dışı bırakmasıdır.

Bu arıza korumalı özellik, Windows 10 sürüm 1903 ile tanıtıldı. Kullanılabilir bir Windows 10 Özellik Güncellemesi olduğunda, normal toplu Windows güncellemelerinin yaptığı gibi otomatik olarak indirilmez, bunun yerine size bir “indirme ve yükleme” sunulur. Windows 10 özellik güncellemesi için ekrandaki bağlantı. Üzerine tıklamazsanız, güncelleme PC’nize otomatik olarak yüklenmez.

Windows 10 sürüm 1803 veya 1809’unuz varsa, Mayıs 2020 güncellemesi bilgisayarınızda sunulacaktır. Güncellemeyi otomatik olarak indirebilir ve hatta bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda yükleyebilir.

Windows 10 sürümünüzü Win+R kullanarak Çalıştır komut kutusunu açıp winver komutunu çalıştırarak kontrol etmek için.

winver komutu, Windows 10 sürümünüzü görebileceğiniz ‘Windows Hakkında’ penceresini açacaktır.

Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi Nasıl Engellenir

Daha önce açıkladığımız gibi, Windows 10 sürüm 1903 veya 1909 kullanıyorsanız, Mayıs 2020 güncellemesinin sisteminize otomatik olarak yüklenmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Güncelleme bilgisayarınız için mevcut olduğunda Windows Update ayarlarındaki ‘İndir ve kur’ bağlantısına TIKLAMAMAYINIZ.

Windows 10 Pro Edition çalıştıran ve sürüm 1809, 1803 veya daha eski sürümlere sahip PC’ler için, Başlat »Ayarlar» Güncelleme ve Güvenlik »Gelişmiş seçenekler’e giderek güncellemeyi engelleyebilir ve Mayıs 2020 güncellemesini buradan erteleyebilirsiniz.

Windows 10 Home sürümü çalıştıran bilgisayarlar için, Windows 10 güncellemelerini engellemenin doğrudan bir yolu yoktur. Ancak, Windows’un sisteminizde istenmeyen güncellemeler sunmasını engellemek için kesinlikle Windows Update Engelleyici gibi üçüncü taraf araçları kullanabilirsiniz.

Bir Windows özellik güncellemesini yayınlandığı gün yüklememek iyi bir uygulama olsa da, Microsoft, güncellemedeki hataların ve bilinen sorunların çoğunu düzelttikten bir süre sonra, bilgisayarınızda yüklü olduğundan emin olmak için güncellemeyi kesinlikle yüklemelisiniz. en son ve en iyi özellikler ve güvenlik.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top