Windows 10'da pano nasıl senkronize edilir

Windows 10 için Insider önizleme derlemelerinin en son güncellemesi, Windows kullanıcıları için ferahlatıcı bir pano deneyimi sunuyor. Artık Windows 10’da bir pano geçmişine sahip olmanın yanı sıra, bir cihazdaki metni kopyalayıp bulutun gücünü kullanarak başka bir cihaza sorunsuz bir şekilde yapıştırmak için pano senkronizasyon seçeneğine sahip olabilirsiniz.

Yeni Windows 10 pano özelliklerini edinmek için, bilgisayarınıza Windows Insider Preview yapısını (17666 veya üzeri) yüklemeniz gerekir. Yardım için, Windows Insider Programına nasıl katılacağınızla ilgili kullanışlı kılavuzumuza bakın.

Pano senkronizasyonu yalnızca aynı Microsoft hesabıyla oturum açtığınız ve Windows 10 derlemesi 17666 veya üzeri olan cihazlarda çalışır.

Windows 10’da pano verileri nasıl senkronize edilir

  1. Başlat menüsünü açın ve Ayarlar simgesine tıklayın.
  2. Ayarlar sayfasındaki Sistem seçeneğine tıklayın.
  3. Ekranın solundaki kenar çubuğundan Pano seçeneğini seçin.
  4. Şimdi, Windows 10’da pano geçmişi özelliğini etkinleştirmek için sağ paneldeki Cihazlar arasında eşitleme geçişini açın.
  5. Artık panonun Otomatik senkronizasyonunu veya Manuel senkronizasyonunu seçme seçeneğine sahip olacaksınız. Tüm pano öğelerinizin tüm aygıtlarınızla eşitlenmesini istemiyorsanız, Kopyaladığım metni asla otomatik olarak eşitleme’yi seçin. Her şeyi senkronize etmekte sorun yoksa, ilk seçeneği (otomatik senkronizasyon) seçin.

Panoyu Windows 10’daki cihazlarınız arasında senkronize etmek için yapmanız gereken tek şey bu.

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Mouse Lagging Issues in Windows 11

Windows 11’de Fare Gecikmesi Sorunları Nasıl Düzeltilir

Windows 11 PC'nizdeki bu can sıkıcı hatadan kurtulmanıza yardımcı olacak kolay düzeltmeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir