Windows 10 Nisan 2018 güncellemesini (sürüm 1803) anında indirme

Microsoft nihayet bugünden itibaren tüm Windows 10 kullanıcılarına çok beklenen Windows 10 güncelleme sürüm 1803’ü (Nisan 2018) kullanıma sunuyor. Ancak, bu toplu bir sunum olduğundan, herkes güncellemeyi Windows PC’lerine hemen göndermeyebilir. Yazılım devi, sürüm 1803 güncellemesini birkaç aşamada yayınlayacak, yani bir grup kullanıcı güncellemeyi bugün alacak, başka bir parti yarın ve sonra da yarından sonraki gün. Bu birkaç hafta sürebilir.

Ancak, Microsoft’un en son Windows güncellemesindeki tüm yeni özellikleri beklemek istemeyen bizim gibi biriyseniz, işte size Windows 10 sürüm 1803 güncellemesini bu örnekte doğru bir şekilde almak için temiz ve güvenli bir numara.

Tek yapmanız gereken, bilgisayarınızda Windows Insider Programına (WIP) kaydolmaktır. Bu size, Microsoft’un kararlı kanaldaki kullanıcılara sunduğu sürümün aynısı olan Windows 10 Nisan 2018 güncellemesinin yayın öncesi sürümünü verecektir. Bu ön sürüm sürümü yüklerken herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Ayrıca, Windows Insider Programı aracılığıyla bilgisayarınıza en son güncellemeyi yükledikten sonra, bilgisayarınızda içeriden derlemeleri durdurmak ve Nisan 2018 Windows 10 sürümü için gelecekteki kararlı güncellemeler için sıraya girmek için beta programından vazgeçebilirsiniz. Bu şekilde, WIP ile gelen kararlılık sorunları olmadan bilgisayarınızda Windows 10 sürüm 1803 yüklü olacaktır.

Windows 10 sürüm 1803 nasıl kurulur

 1. Başlat menüsünü açın, Windows Insider Programı yazın ve sonuçlardan Windows Insider Program ayarlarını seçin.
 2. Windows Insider Programı ekranında, Başlayın düğmesine basın.
 3. Şimdi Bir hesabı bağla’ya tıklayın, ardından Microsoft hesabınızı seçin ve Devam’a basın .
 4. Hesabınız bağlandıktan sonra, Devam Eden Çalışma aracılığıyla almak istediğiniz güncelleme türlerini seçmeniz istenecektir. Burada Sadece düzeltmeler, uygulamalar ve sürücüler seçeneğini seçin ve Onayla düğmesine basın.
 5. Bir sonraki ekranda, Microsoft’un şartlarını göreceksiniz, kabul etmek için Onayla düğmesine basın.
 6. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istendiğinde düğmeye basın.
 7. WIP’ye kaydolduktan sonra bilgisayarınız yeniden başladığında, Başlat menüsünü açın »Güncellemeleri arayın» ve Windows Güncelleme ayarlarını seçin.
 8. Bilgisayarınız henüz Windows 10 sürüm 1803 güncellemesini indirmiyorsa, Güncellemeleri kontrol et düğmesine basın ve güncellemeyi indirmeye başlayın.
 9. Güncelleme indirilip yüklemeye hazır olduğunda, Şimdi yeniden başlat düğmesini alırsınız. Bilgisayarınıza Windows 10 sürüm 1803’ü yüklemek için tıklayın.

Bu kadar. Windows 10 sürüm 1803 şu anda bilgisayarınızda çalışıyor olmalıdır. En son Windows 10 güncellemesinde Zaman Çizelgesi, Odaklanma yardımı, Yakındaki cihazlar ve daha fazlası gibi tüm yeni özelliklerle eğlenin.

Windows Insider Preview derlemelerini devre dışı bırakın

Windows’un gelecekteki yayın öncesi yazılım sürümlerini almak istemediğiniz sürece, Windows Insider Programını şimdi bilgisayarınızda aktif tutmanıza gerek yoktur. En iyisi, Microsoft’un bilgisayarınızda bir şeyleri bozma ihtimali olan Windows 10’a bir beta güncellemesi göndermeden önce içeriden önizleme oluşturulmasını durdurmaktır. Bu nedenle, Windows Insider Programından çıkmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Başlat menüsünü açın ve Windows Insider Programı’nı arayın, ardından arama sonuçlarından Windows Insider Program ayarlarını seçin.
 2. Şimdi Insider Preview derlemelerini durdur düğmesine basın.
 3. Insider derlemelerini tamamen durdur seçeneğini seçin.
 4. Onayla düğmesine basın ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu kadar. Bilgisayarınızda Windows Insider Programı’nı başarıyla devre dışı bıraktınız ve ayrıca Windows’un en son sürümünü de yüklediniz.

İlginizi Çekebilir!

How to Fix Discord Stream Sharing Discoloration in Windows

Windows’ta Discord Akış Paylaşımı Renk Değişikliği Nasıl Onarılır

Discord ekran paylaşımı sırasında görüntüde bozulma veya renklerin solması mı var? Bu çözümlere göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir