Google’da Oynanacak 10 Oyun Öğrencilerle Buluşun

Tüm çalışmak ve oyun oynamamak asırlık bir korku. Okul sırasındaki teneffüs ve öğrencilerin ve akıl hocalarının sınıflarda paylaştığı birkaç eğlenceli saat sanal olarak yeniden yaratılabilir!

Google Meet, sanal sınıflar için değil, aynı zamanda çalışmalara çok ihtiyaç duyulan bir mola vermek için harika olan harika bir platformdur. Bu 10 çevrimiçi oyunla Google Meet’te biraz motivasyon ve sanal oyun yaratın.

Not: Tüm öğrencilerin sesini kapatarak ve yalnızca söyleyecek bir şeyi olanların sesini açarak sanal kaosu en aza indirin.

Resimli

Pictionary, farklı yaşlardaki sınıflarla oynanabilen harika ve her şey dahil bir oyundur. Kontrol edebileceğiniz ve oyun sürenize entegre edebileceğiniz birkaç çevrimiçi uygulama var.

Nasıl Oynanır
Her çocuğun üzerinde çizim yapabileceği bir yüzeyin olduğundan emin olun. Kağıt, tahta veya herhangi bir şey olabilir. İlk kişinin (öğretmen olabilir) bir şey düşünmesi ve onu ortaya çıkarması gerekir. Başlamak için bir temaya sahip olmak en iyisidir, böylece çocuklar ipuçlarını daraltabilir. Çizim bittiğinde, diğer oyuncular çizimin ne olabileceğini tahmin etmeye çalışarak cevaplarını ateşler.

Adam asın!

Bu, her yaş grubuna uygun klasik bir sınıf oyunudur. Aynı zamanda karantinaya alınmayan en iyi sınıf oyunlarından biridir. Öyleyse, neden mirası sanal olarak da sürdürmüyorsunuz?

Nasıl Oynanır
Hem öğretmen hem de sınıf bir konu seçerdi. Öğretmen daha sonra bir celladın daha fazla çekileceği ipi temsil eden bir stand ve kısa bir dikey çizgi çizerdi. Bir kelime seçerek ve onu bir yüzeye yazarak devam ederdi. Ancak, kelime çoğunlukla eksik harflere sahip olacaktı. Örneğin, _ _ _ O _ _ U _ S (bu dinozorlardır).

Oyuncuların geri kalanı yüksek sesle bir mektup söyleyerek tahmin etmek zorunda kalacaktı. Harf kelimenin bir parçasıysa, o zaman not edilir, değilse asılı adamın bir kısmı çizilir. Öğretmen ayrıca kelimenin bir parçası olmayan harfleri de yazabilir ve hala çağrıldıysa onları çıkarabilir. Buradaki fikir, cellat tamamen çekilmeden önce sınıfın kelimeyi anlamasını sağlamaktır.

Ben casusluk

Çevrenizde çok şey varsa casusluk tatlı bir oyundur. Ve her öğrencinin farklı bir geçmişe sahip olduğu bir sınıf video görüşmesinden daha iyi ne olabilir?

Nasıl Oynanır
Öğretmen belirli bir öğrencinin videosunda görebileceği bir şeyi zihinsel olarak not eder ve bu aynı zamanda öğrencilerin geri kalanı tarafından da açıkça görülebilir. Sonra ‘Küçük gözümle bir şeyi gözetledim ..’ derdi ve bir şeyin bir bilmeceyle tarif edilmesi gerektiğini söylerdi (gerçek tanımı vermeyin).

Örneğin, oyuncu sınıf arkadaşlarından birinin video arka planında kırmızı bir fular görürse, ‘Küçük gözümle elma renginde ama yumuşak bir şeyi gözetliyorum’ derler. Sınıfın geri kalanı bunu tahmin etmek zorunda kalacak ve bunu doğru tahmin eden bir sonraki seansta ‘casus’ olacaktır. Bununla birlikte, çok daha genç bir sınıfla oynuyorsanız, sonraki dönüş saat yönünde veya saat yönünün tersine geçebilir. Daha büyük öğrenciler için daha zor ipuçlarına sahip olabilirsin.

Simon diyor

Bu oyunda 7’den 20’ye veya daha fazla sayıda katılımcı olabilir. Ne kadar çok, o kadar iyi. Ayrıca, sonunda tüm öğrencilerinizin komutlarınızı aynı anda dinlemelerini sağlamak için harika bir yoldur!

Nasıl Oynanır
Mentor, sınıfın geri kalanının yapmasını istediği bir şeyle başlar. Ve herkes onu takip ediyor. Zorluk seviyesi, sınıfınızın yaşına göre artabilir. Mesela gençler, “burnunuza dokunup beş kat geri dönmekten” küçük çocuklar kadar hoşlanmazlar. Birlikte harika bir zaman geçirmek için nişan seviyesini sınıfınıza uygun tutun!

Kategoriler

Bu oyun daha çok küçük çocuklarla oynanmış olsa da, uygun kategorilere sahip olduğunuz sürece eğlence daha büyük çocuklarda bile aynıdır.

Nasıl Oynanır
Öğretmen bir kategori verir ve her çocuk 10 veya 20 saniye içinde o kategoriden 5 öğeyi adlandırmak zorunda kalır. Öğretmen de bunu tek tek yapabilir, böylece her çocuğa biraz dikkat çekebilir. Bununla birlikte, kategorilerin türü çocukların yaşına da bağlı olacaktır. Örneğin, ikinci sınıf öğrencileri için bir kategori ‘neon renkler’ olabilir ve onuncu sınıflar için bir kategori ‘Game of Thrones’tan beş Stark’ olabilir. Yalnızca sınıfınız için kişiselleştirilmiş kapsayıcı kategorilere sahip olduğunuzdan emin olun.

20 Soru

Yirmi soru, Google Meet’te öğrencilerinizle oynayabileceğiniz mükemmel bir tahmin oyunudur.

Nasıl Oynanır
Geniş bir tema / konu seçin. Öğretmen veya herhangi bir oyuncu bu belirli temadan bir kelime düşünebilir. Takımın geri kalanı, onun ne düşündüğünü sorular sorarak çözmelidir. İşte püf noktası, bu sorular sadece ilk oyuncu / öğretmen tarafından ‘Evet’ veya ‘Hayır’ ile cevaplanabilir. İyi tahminler!

Gülüşü Tahmin Et

Bu ünlü ünlü tahmin oyununa bir öğrenci baskısı bile getirebilirsiniz.

Nasıl Oynanır
Öğretmen ünlülerin gülümsemelerinin ve hatta kendi öğrencilerinin (elbette mevcut sanal sınıftan) resimlerini gösterirdi. Grubun geri kalanı, bu güzel gülümsemeye sahip olan kişiyi tahmin etmek zorunda kalacaktı. Tahmin sonrası birkaç kahkaha ve daha büyük gülümsemeler çok garantilidir. Oynatıcı ya birkaç gülümseme çıktısı alabilir ya da bir telefon ya da tablet ile görüntülü aramada gösterebilir.

Kahoot

Skor tabloları ve bir kazanan içeren zorluklar, yaştan bağımsız olarak her zaman eğlencelidir. Kahoot, öğrencilerinizle çevrimiçi oyun oturumlarınızı daha canlı ve daha ilgi çekici hale getirmek için burada!

Kahoot, yalnızca sınıfınızın ortak bilgisini test etmenin değil, aynı zamanda kilitlenme sırasında ortadan kalkmış olabilecek başarma arzularını da geri getirmenin harika bir yoludur. Öğrenciler ayrıca bu oyunda özel bir takma ad seçebilir veya verilebilir! Mentorun hem soruya hem de öğrencilerin cevaplarına erişimi olacaktır. Böylece, kazananı duyuran bir grafik daha da oluşturacak bir birincil puan tablosu oluşturmak. Daha fazlasını öğrenmek ve bu oyunu oynamak ister misiniz?

Google Meet’te Kahoot Nasıl Oynanır?

Kahoot ile toplantılarda ilgi çekici sınavlar oluşturun ve oynayın!

Müzede bir gece

Bu sahada açık hava oyunu hala sanal bir ortam için yenilenebilir. O kadar eğlenceli olmasa da, öğrencilerinizle bağ kurmak için hala harika bir oyun. Bu, daha genç öğrencilerle oynanabilecek özel bir oyundur.

Nasıl Oynanır
Öğretmen müze bekçisi olur ve öğrencilerin her biri ayrı heykeller olur. Öğretmen onlara ayrı ayrı heykeller olarak adlar veya kimlikler verirdi ve çocuklar bu duruşta donmak zorunda kalırlardı. Çevrimiçi ortamda el fenerleri ve müzede fiziksel olarak dolaşmak imkansız olduğundan, müze sorumlusu, namı diğer öğretmen heykellere göz kulak olabilirdi. Hareket eden / sallanan oyun dışıdır.

Giyinmiş Mutlu Saat

Bu gerçekten bir oyun olmasa da, sınıfınızla ders dışı zaman geçirmenin harika bir yoludur. Hafta içi günlerden birinde kesinlikle şık bir temaya sahip olarak sınıfınızın renkli atmosferini yeniden yaratın. İlginç bir Cuma temasını duyurun ve her çocuğun buna göre giyinmesini sağlayın.

Bu süslü bir mutlu saatler olacağından, akıl hocaları ve öğrencileri gayri resmi kahkahalar, hikayeler, harika yiyecek ve içecekler (tabii ki Pepsi) seansları da yapabilirler! Bu vibe ile bir potluck da birleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, her öğrenci kendi yemeklerini pişirmek zorunda kalacaktı, küçük öğrenciler söz konusu olduğunda, evde yaşlılara lezzetli bir şeyler yapmalarında yardımcı olabilirler. Bunu sınıfa sunmaları gerekir ve evet, kendi başlarına yerler. Yine de, sınıf olarak birlikte keyifli bir zaman.

Bu listenin size ve öğrencilerinize çevrimiçi olarak harika zaman geçirmenize yardımcı olacağını umuyoruz! Sınıfınızla kişisel ilişkinize bağlı olarak bazı özelleştirilmiş öğeler ekleyerek her zaman doğaçlama yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

Zoom, Chromebook Uygulamasını Kapatıyor

Chromebook'lar için Zoom uygulaması, Ağustos 2022'de resmi olarak kullanımdan kaldırılacak. Bunun kullanıcılar ve alternatifleri için ne anlama geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir